Radio Zet jednak nie trafi w ręce braci Karnowskich

Poseł PiS chce zablokować zakup Radia Zet przez Agorę

Agora, wydawca m.in. „Gazety Wyborczej” przejmie 40 proc. akcji spółki Eurozet, właściciela Radia Zet za 130 mln zł. To oznacza, że bracia Karnowscy nie staną się właścicielami tej ogólnopolskiej rozgłośni. O ich zakusach pisaliśmy w artykule „Bracia Karnowscy chcą kupić Radio ZET?”.

Według opublikowanego dziś komunikatu, obecny właściciel Radia Zet Czech Radio Center sprzedaje 60 proc. udziałów Eurozetu na rzecz SFS Ventures i 40 proc. na rzecz Agory. Zakup zostanie w części sfinansowany ze środków własnych Agory. 75 mln zł będzie pochodzić z kredytu bankowego.

W zawartej dziś umowie przedwstępnej zapisano, że Agora będzie mogła odkupić od SFS Ventures pozostałe udziały w Eurozecie, by objąć 100 proc. akcji tej spółki. Będzie to możliwe po roku, ale maksymalnie do trzech lat od zawarcia umowy. SFS Ventures w tym czasie nie sprzeda swych akcji nikomu innemu.

„Nieudany SKOK na Radio Zet. Smutek i krokodyle łzy we Fratrii. Może kupcie Radio Maryja za 300 mln PLN”; – „Jeśli PiS nie wygra, to Karnowscy chyba zbankrutują i pozostanie im tylko pisanie bloga wieczorami, po pracy w spółce Srebrna”; – „Radio Zet nie trafi w sieci Karnowskich :)”; – „Szloch braci Karnowskich gwarantowany” – komentowali internauci na Twitterze.

bt

Źródło: wirtualnemedia.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
WiktorpinkiRozbawionyZbyszekAnda Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anda
Anda

Uff. Podwójna radość. Zetka nie trafi do prawicowych kłamców, a 300 milionów nie zostanie zdefraudowane.

Zbyszek
Zbyszek

Nie cieszcie się przedwcześnie, jest jeszcze kuzyn.

Rozbawiony
Rozbawiony

Na Sorosa można liczyć – spółka SVS Ventures, została zarejestrowana miesiąc temu i już robi taki deal 🙂

pinki
pinki

A już marzyłem, iż po wyborach do parlamentu, nowa władzy przejmie kontrolę nad Pekao i wypowiedzą im ten kredyt. Od razu można by upupić prokremlowskie media w Polsce. Pofarciło się Karnowskim 🙁 Straciłem okazje do przyglądania się temu jak prawaki walczą o wolność słowa i niezależność mediów od władzy 🙁

Wiktor
Wiktor

Niech sobie kupią Radio Ma Ryja