Radna PiS nie płaci za mieszkanie. W oświadczeniu majątkowym ukryła dług

Radna PiS nie płaci za mieszkanie. W oświadczeniu majątkowym ukryła dług

Jak ujawniła Wyborcza.pl gdańska radna pani Anna Cabaj podobnie jak wielu PiSowców nie jest osobą całkiem krystalicznego charakteru.

 

Jest co prawda katechetką, stoi na straży tradycyjnych wartości kościelnych. Jest doradcą w Duszpasterstwie Rodzin Archidiecezji Gdańskiej. Ma jednak swoje słabości… Z jednej strony próbuje chronić mieszkańców Gdańska od edukacji seksualnej, szczepionek przeciwko wirusowi HPV, itd. Za wroga uważa ruchy LGB, a z drugiej strony ma na swoim koncie „drobny” kant. Jak wierzyć komuś takiemu?

Pani Cabaj nie płaci czynszu do Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko w Gdańsku. W rejestrze dłużników figuruje wraz ze swoim mężem. Dług za mieszkanie na ulicy Piotrkowskiej sięgał na koniec września 15,1 tys. zł, z czego kwota 14,8 tys. zł była skierowana do egzekucji komorniczej. Aby dorobić się takiego zadłużenia, trzeba nie płacić czynszu przez mniej więcej dwa i pół roku.

 

Ma również zarejestrowaną działalność gospodarczą pod nazwą CNA Joanna Cabaj – naprawa i konserwacja pojazdów samochodowych. Warsztat znajduje się przy ul. Olsztyńskiej 3 w Gdańsku i prowadzi go mąż radnej. Roczny przychód z tej działalności wyniósł blisko 80 tys. zł, natomiast dochód to 0 zł.

Z jej oświadczenia majątkowego wynika, że ma wspólnotę majątkową z mężem – Cabajowie nie posiadają żadnych oszczędności. Na ich wspólny majątek składa się mieszkanie o pow. 47 mkw. o wartości 280 tys. zł, działka rolna oraz kilkuletni mały samochód dostawczy.

Choć wszyscy radni mają obowiązek w oświadczeniach majątkowych wpisywać zobowiązania przekraczające 10 tys. zł oraz wykazać, wobec kogo je posiadają, w dokumencie pani Cabaj figuruje informacja niepełna, mówiąca o 150 tys. zł „kredytu rozwojowego” w Polbanku.

/p/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Chermes
Chermes
12 listopada 2019 18:13

Jak ją wyrzucą z mieszkania, będzie mogła tanio wynająć pokój u Banasia…

Shaq
Shaq
13 listopada 2019 07:45
Reply to  Chermes

I będzie tam obsługiwać gości tego dostojnego przybytku? 🙂

Tak
Tak
13 listopada 2019 17:19

Oni nawet swoich dzieci nie mają.

Max...
Max...
13 listopada 2019 23:00

…nie wiem i nie znam się na tym, ale ´mam jakieś wewnętrzne przekonanie, iż ukrycie ,nawet najskromniejszego, zadłużenia w złożonym dokumencie powinno zaowocować odpowiedzialnością karną, w rezultacie utratą mandatu …

Jerzy
Jerzy
24 listopada 2019 14:36
Reply to  Max...

Nie w przypadku członków mafii pisdzielskiej. Ich zresztą żadne prawo nie dotyczy. Im po prostu się należy.