Radni Aleksandrowa Łódzkiego zdecydowali, że nie przekażą policji dodatkowych pieniędzy

Nadgorliwość policji warta uznania. Zamiast łapać przestępców, „aresztowała” kawałki węgla

Chodzi o kwotę ok. 70 tys. złotych, którą radni na ostatniej sesji zdecydowali się dofinansować straż pożarną. Jak powiedział przewodniczący Rady – nie ma zgody na brutalne tłumienie pokojowych protestów. „Jeśli okaże się, że dodatkowe patrole funkcjonariuszy są potrzebne – policja powinna je finansować z własnych środków”.

 

Radni przypomnieli wydarzenia z 13 grudnia, kiedy to na ulicach Warszawy, a zwłaszcza w okolicach domu Jarosława Kaczyńskiego, zgromadzone były olbrzymie siły policji.

To wszystko kosztuje dziesiątki albo setki tysięcy złotych, także nie wydaje mi się, że 70 tysięcy złotych powinniśmy przeznaczać dodatkowo na policję, która pokazuje w mediach, że takie pieniądze ma w swoim budżecie”.

 

Takie same kroki od kilku tygodni zapowiada Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. „Jeśli policjanci i kierownictwo stołecznej policji będzie się poddawało naciskom politycznym, to nie wyobrażam sobie innego rozwiązania jak zawieszenie wsparcia” – powiedział.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Radni Warszawy nie zdecydowali na razie o odcięciu policji od finansowej pomocy miasta. Zaapelowali jednak o odwołanie Komendanta Stołecznego Policji. Uważają, że to jego decyzje doprowadziły do eskalacji przemocy wobec protestujących.

/ep/

źródło: tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Franciszek
Franciszek
19 grudnia 2020 11:14

Bardzo dobrze

Leszek
Leszek
19 grudnia 2020 18:23

Ruch słuszny. Ale czy zabezpieczyliście się się przed odwetem, który na niewątpliwie nastąpi ?

druh Marek
druh Marek
19 grudnia 2020 18:24

Brawo dla samorządowców Aleksandrowa Łódzkiego! Samorządy na Dolnym Śląsku często przekazywały działki budowlane na rzecz Policji. Często wójtowie i burmistrzowie wspierali zakup policyjnych pojazdów. Wspierali różne akcje dot. bezpieczeństwa na drodze czy bezpiecznych wakacji itd., itp. Będąc samorządowcem dbałem o dobre relacje z Policją a oni z samorządami w gminach i naszym powiecie. Wszystko do czasu tzw. „zbójeckiej zmiany”. Karierowicze w Policji wyczuli moment na zdobywanie awansów i nowych posad. Chcę im powiedzieć,że wszystko niebawem się skończy. Pisowscy wazeliniarze i kolaboranci będą rozliczeni za każdy czyn przeciwko narodowi.!!

jan
jan
20 grudnia 2020 14:12

cenzura……………………………….