Radni Lubrzy znaleźli sposób na uniknięcie obniżki pensji samorządowców

20 tys. zł nagrody za… 2 miesiące pracy – takie rzeczy możliwe tylko w państwie PiS

Co zrobili? Po prostu już teraz dali swojemu wójtowi ponad 20-procentową podwyżkę, którą nawiasem mówiąc, lada moment samorządowiec może stracić. Jeśli bowiem na wniosek Kaczyńskiego posłowie zmienią prawo, wszyscy gospodarze polskich miast i gmin będą niebawem zarabiali o 20 proc. mniej niż dotychczas.

Utrzymując się we „właściwym” tonie Elżbieta Szwadowska, przewodnicząca rady gminy Lubrza w powiecie prudnickim stwierdziła, że wójtowi ta podwyżka po prostu się należała. Podkreśliła, że przez cztery lata nie miał żadnej podwyżki, poza jedną, która była obligatoryjna i na dodatek niewielka.

„Byłem jednym z pięciu najmniej zarabiających wójtów Opolszczyzny. Na 72 gminy” – skomentował ten fakt Mariusz Kozaczek, wójt Lubrzy, członek Zarządu Wojewódzkiego PSL w Opolu.

„Intencją radnych było uhonorowanie i docenienie pracy wójta” – oznajmiła przewodnicząca rady gminy. „Udało mu się doprowadzić do wyremontowania i wyasfaltowania ważnej ul. Wolności w Lubrzy, na co mieszkańcy czekali od wielu lat. Przygotował też remonty kolejnych dróg w innych wsiach.”

Elżbieta Szwadowska, podkreśliła, że podwyżkę wprowadzono pod koniec kadencji. „Jesienią mieszkańcy zdecydują, kto będzie wójtem na kolejną kadencje. I nowa rada ustali mu wynagrodzenie. Z własnej inicjatywy też może je zmniejszyć” – podsumowała obecną decyzję rady.

W kuluarach komentowano, że to efekt zapowiedzianej obniżki zarobków dla wójtów i burmistrzów. Jak pisaliśmy, 4 kwietnia, po ujawnieniu PiS–owskiej „afery nagrodowej” prezes rządzącej partii stwierdził, że Polacy oczekują skromności w życiu publicznym, dlatego pensje poselskie i senatorskie zostaną obniżone o 20 procent, a dla wójtów, burmistrzów, starostów i marszałków będą obowiązywać nowe limity maksymalnych wynagrodzeń. Czy faktycznie do tego dojdzie pokaże czas. Dotychczas do Sejmu oficjalnie nie wypłynął w tej sprawie żaden projekt zmian.

/jp/

Źródło: Into.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
PawełZgredzinkaKrzysztof Dumaramagdalena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
magdalena
magdalena

Radni innych samorządów, których wójtowie i burmistrzowie pracują dobrze dla dobra mieszkańców powinni zrobić tak samo, czyli dać im 20% podwyżkę. Popieram tą inicjatywę i gratuluję pomysłu.

Krzysztof Dumara
Krzysztof Dumara

by nie był stratny należy zgodnie z arytmetyka podnieść mu zarobki o 25% bo 1 x 125% x 80% = 1

Zgredzinka
Zgredzinka

Świetny manewr.
Powinien zostać „odgapiony“ przez wszystkich zainteresowanych.
Nasze głupawe „słońce narodu“ zamiast uregulować w końcu właściwie tę kwestię, otworzył drogę do dalszych machlojek na tym polu.
Ale tak to jest, jak ktoś nie zna realiów życia i funkcjonuje w świecie stworzonym przez dworskie koterie.

Paweł
Paweł

Zarobki pracowników samorządowych reguluje rozporządzenie, nie ustawa. Poprawcie tekst.