Radni z Podkarpacia poszli po rozum do głowy. Odwołali uchwałę anty-LGBT

„Gratulacje dla wyborców gminy Tuszów Narodowy za wybranie dzbana roku”

W lipcu 2019 r. radni z podkarpackiej Nowej Dęby przyjęli uchwałę przeciwko LGBT.

Rada Miejska w Nowej Dębie wyraża swój stanowczy sprzeciw wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na promocję ideologii ruchów LGBT, której cele godzą w fundamenty porządku społecznego, opartego o rodzinę rozumianą jako małżeństwo kobiety i mężczyzny, jak również w wolność i autonomię wspólnot religijnych, a zwłaszcza Kościoła Katolickiego, czym naruszają przyjęty w Polsce ład konstytucyjny” – pisali na łamach patetycznego dokumentu.

Podczas obrad, gdy przyjęto uchwałę, doszło do wymiany zdań pomiędzy konserwatywnymi radnymi a mieszkańcami niewielkiej miejscowości.

Jeden z mieszkańców zadał nawet radnym pytanie o rozwinięcie skrótu LGBT. Okazało się, że żaden z samorządowców nie wiedział, co te skrót oznacza.

Teraz, dość nieoczekiwanie, radni postanowili wycofać skandaliczną uchwałę.

Intencje rady zostały źle odebrane i niezrozumiane. Nie możemy pozwolić na to, by ktokolwiek wykorzystywał to przeciwko gminie i jej mieszkańcom” – tłumaczył tę decyzję obecny przewodniczący Rady Gminy Nowa Dęba Damian Diektiarenko.

Nowa Dęba jest pierwszą miejscowością w województwie podkarpackim, która zdecydowała się wycofać z masowo przyjmowanych tam uchwał przeciwko LGBT. Dokumenty wymierzone w „ideologię LGBT” odwołały za to samorządy w innych regionach – powiat szumski oraz gmina Tomaszów Mazowiecki.

Sprawę skomentował już na Facebooku aktywista ruchu LGBT Bart Staszewski. Mężczyzna napisał, że „presja ma sens” i warto było potępiać homofobię.

Zostań patronem KODUJ24.PL

nt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
druh Marek
druh Marek
29 stycznia 2021 18:57

Okazuje się, że czasami Polak mądry po szkodzie a nie przed i po niej. Wałbrzych stał się „Wolny od PiS-” bez uchwały rady miasta. Po prostu struktury w tym mieście posypały się po upublicznieniu nagrań „Aktywu partyjnego partii dobrej zmiany”. Zresztą Wałbrzych ma dobrego prezydenta, dr.Szełemeja który wygrywa w cuglach w I turze.

Wiedźma
Wiedźma
30 stycznia 2021 00:58

Co??? Brak zgniłych euro przyczynił się do zmiany poglądów. Cieniutka ta Wasza wiara….

pinki
pinki
31 stycznia 2021 12:48

I co to zmienia? Przecież poglądów nie zmienili. Za jakiś czas znowu ogłoszą coś podobnego, może znajdą sobie kogoś innego do bicia.

Krzystof Baraniecki
Krzystof Baraniecki
1 lutego 2021 02:58

Za późno.
***** ***.