Radny PiS boi się… „Ody do radości”

Radny PiS boi się… „Ody do radości”

Pisowski radny dzielnicy Żoliborz zapoznał się z donosem jednego z mieszkańców na temat tego, że dzieci w jednej ze świetlic, oferującej zajęcia pozaszkolne, uczą się grać na fletach… „kontrowersyjny utwór”, czyli „Odę do radości”. I do Urzędu Dzielnicy Żoliborz wysłał interpelację w tej sprawie, i poprosił burmistrza o natychmiastową interwencję – czytamy w portalu gazeta.pl.

To radny z klubu PiS tej dzielnicy – Marek Pękal. Jego zdaniem, problemem jest to, że dzieci uczęszczające na zajęcia teatralne „Żoliborskie Promyczki” uczą się grać na flecie ni mniej, ni więcej, tylko hymn Unii Europejskiej. I to pomimo „atakowania przez władze UE Polski i zachodzących w niej przemian” (argument z donosu). Marek Pękal, podkreślając słuszność zarzutów, przypomniał, że decyzją władz polskich zaprzestano wieszania w szkołach flag Unii Europejskiej obok flag Polski oraz powołał się na niepochlebną opinię papieża Benedykta XVI na temat utworu Ludwiga van Beethovena.

Dzieci – zdaniem radnego PiS – powinny grać utwory polskie: „Bogurodzicę” lub „Rotę”. A najlepiej „Mazurka Dąbrowskiego”, bo to właśnie hymn „wydaje się odpowiedni w roku świętowania przez Polskę jubileuszu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości” – pouczył burmistrza Pękal.

Radnemu już wcześniej zdarzały się nadgorliwe interwencje. W 2016 roku na prośbę anonimowego mieszkańca Warszawy zażądał kontroli w Liceum im. Witkacego, jednej z najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, gdyż rzekomo „promowane w nim były idee komunistyczne”. – „Najwyższy czas, aby żoliborska młodzież była wychowywana w duchu tradycji katolickiej i prawdziwych wartości” – sugerował. Żadnych uchybień nie stwierdzono, więc wiceburmistrz Żoliborza pojechał do szkoły z przeprosinami oraz kwiatami. Radny raczej w ich koszcie nie partycypował.

mpm

Źródło: gazeta.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
antyuzurpatorPawełMariapinkiZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Stado „pozytywnych idiotów” powiększa się z dnia na dzień. Trzymać tak dalej.

Maciek123454321
Maciek123454321

Ja bardzo przepraszam, nie chcę nikogo obrażać, ale jak Wam się żyje w kraju, w którym mieszka parę milionów walniętych w dekiel?

Maria
Maria

Przez analogię: wystarczy małpom dać banany, a będą zadowolone i potulne

Paweł
Paweł

A dziękuję, całkiem nieźle, sporą kasę można zrobić na funkcjonalnych analfabetach: suplementy diety, garnki, polisolokaty, fundusze… Fajnie się potem słucha jak ci idioci wyją potem, że ktoś ich zrobił w ciula bo oni nie przeczytali umowy

Zwinka
Zwinka

Zlustrować Beethovena! Facet łatwo charakteru nie miał, to i bez trudu coś się na niego znajdzie.

Zwinka
Zwinka

Err. łatwego

pinki
pinki

„wychowywana w duchu tradycji katolickiej i prawdziwych wartości”, czyli powinni zebrać innowierców i spalić w stodole, a potem do kościołka i przekazać sobie znak pokoju,

antyuzurpator
antyuzurpator

Powiedzonko z czasów słusznie minionych, podsumowujące hasło „Partia z narodem”:
„Mosz kłopoty? – Pisz do nos.”