radny PiS, który odszedł z partii: „Mamy do czynienia z jazdą bez trzymanki, wszystko wolno”

Radny PiS zbulwersowany nocnym głosowaniem swojej partii odchodzi z jej szeregów

– „Nie możemy cały czas budować państwa poprzez działania doraźne, tymczasowe, akcyjne, bez przestrzegania procedur. Teraz mamy do czynienia z jazdą bez trzymanki, wszystko wolno. Nie wolno. A styl zarządzania też jest ważny. Potrzebne jest skupienie się w spokoju na walce z kryzysem” – tak podsumował obecnie rządzących w rozmowie z GW” były już członek PiS Bartłomiej Dyba-Bojarski, łódzki radny.

 

Przypomnijmy, kilka dni pisaliśmy o jego decyzji w artykule „Radny PiS zbulwersowany nocnym głosowaniem swojej partii odchodzi z jej szeregów”.

Radny z Łodzi twierdzi, że wybory prezydenckie 10 maja trzeba odwołać. – „Mamy do czynienia ze stanem nadzwyczajnym. Choć go nie wprowadzono, to obecne obostrzenia mają taki właśnie charakter. Przeprowadzenie wyborów w obecnej sytuacji – przy naruszeniu procedur, braku realnej kampanii, wprowadzania zmian na łapu-capu i uzasadnionych obawach o techniczną możliwość ich przeprowadzenia – jest beznadziejnym pomysłem” – powiedział.

 

Dyba-Bojarski uważa, że jeśli mimo wszystko dojdzie do wyborów 10 maja, będą one nieważne. – „Legitymacja tak wyłonionego prezydenta zawsze będzie kwestionowana nie tylko wewnętrznie, ale i poza granicami. Wcale nie jestem pewien wygranej Dudy. Wydaje mi się, że obóz prawicy przesadził i coraz więcej osób to dostrzega. Dlatego w mojej ocenie wybory powinny się odbyć nie wcześniej niż za pół roku, a głosowanie korespondencyjne powinno być odpowiednio przygotowane i zastosowane w ostateczności” – stwierdził łódzki radny.

– „Od czasu ostatnich wyborów parlamentarnych PiS na krajowej scenie idzie w złą stronę. Nie ma nowych, ciekawych pomysłów, jest co najwyżej robienie drugi raz tego samego, tyle że czasami bardziej oraz niekoniecznie z sensem i korzyścią dla społeczeństwa” – tak swoją była już partię podsumował Dyba-Bojarski.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
11 kwietnia 2020 17:49

Jeden z bystrzejszych pisowców. Tylko 5 lat wystarczyło, żeby zatrybił.

andrzej
andrzej
11 kwietnia 2020 21:02

Szkoda, że roztropnych ludzi jest tak mało.Jestem wdzięczy Panu Dybie, za podjętą decyzje. Z utęsknieniem czekam na następne.

Dawid
Dawid
13 kwietnia 2020 19:06
Reply to  andrzej

Tylko pojedyncze osoby mają odwagę się odezwać.Posłowie PiS niewygodni, mówiący prawdę są odsuwani/wyrzucają z partii ale to samo robił Pan Tusk 2008 – 2015 a nawet Pan Schetyna wyrzucał z Partii osoby, którzy zwracali uwagę.Polityka jest brudna.Jedni i drudzy mają dużo Afer na sumieniu

Marek
Marek
11 kwietnia 2020 21:57

Wybory powinny być zgodne z konstytucja,to co proponuje pis,to łamanie prawa i głupota,ile ludzi musi zginąć by prezes był zadowolony,ja uważam że to psychopata uwięziony w swoim świecie..paranoi.

Antoni
Antoni
14 kwietnia 2020 09:29

Lepiej późno niż wcale – szkoda tylko, że już 5 lat temu nie zorientował się, że prze z PiS była wielokrotnie złamana Konstytucja, że tysiące policjantów ochraniała te haniebne miesięcznice smoleńskie, że atakowano rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie, bito demonstrantów, okradano podatników nagrodami, łapówkami itd, itd…………….

spitwajer
spitwajer
17 kwietnia 2020 13:24

Pan poseł źle mówi o swojej parti żywicielce bo za mąło fruktów dostał, synuś nie dostał fuchy w spółce skarbu państwa z pensją 20 tysi żona również nie załapała się kiedy urzędy rozdawali, teraz rozgoryczony opluwa jedyną matkę partię pis . Wszystko do czasu, zaraz znajdą jakiegoś skruszonego gangstera który sobie po latach przypomni że dawał panu łapówki i pójdzie pan do paki i nie szkodzi że będzie pan nie winny to bez znaczenia sprawa trafi do odpowiedniego śędziego z nadania dobrej zmiany i dupa zaboli z człego serca tego panu życzę boś pan rękę do budowy tej dyktatury przyłożył …..