Radny PiS o Biedroniu: „Kiedyś milicja zabrałaby homosia do lasu…”

Radny PiS o Biedroniu: "Kiedyś milicja zabrałaby homosia do lasu..."

– „Milicja wywiozłaby homosia do lasu – tam białymi pałkami wytłumaczyliby mu, czym jest poprawność obyczajowa” – tak szef klubu radnych PiS w Kwidzynie Radosław Smejlis z wyraźnym sentymentem wspomina PRL” – napisano na Facebooku Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Chodzi o wpis z konta użytkownika “Radosław Smejlis Kwidzyn”, a dotyczący kandydata na prezydenta Roberta Biedronia.

 

Wpis pojawił się podczas internetowej dyskusji o kandydatach na prezydenta, która toczyła się na profilu Jerzego Śniega, szefa SLD w Kwidzynie. – “Towarzysze, wasz kolega gen. Kiszczak w grobie się przewraca – kogo współcześni komuniści popierają na prezydenta – za czasów waszej epoki przyjechałaby milicja i zabrałaby homosia do lasu – tam białymi pałkami wytłumaczyliby mu czym jest poprawność obyczajowa a dziś Robert Biedroń kandyduje na prezydenta RP. Nawet komunistom powywracało już się w głowach!!!” – brzmiał cały Komentarz.

Wpis został usunięty, a profil “Radosław Smejlis Kwidzyn” jest nieaktywny. – „Nie ulega wątpliwości, że to był profil radnego Smejlisa. Takie zachowania i komentarze należy potępiać.  To jest radny miasta Kwidzyna i przewodniczący klubu radnych PiS. Jako radni musimy być przykładem dla ludzi, bo od pisania takich rzeczy do czynów dzieli cienka linia. A milcząc na ten temat, dajemy przyzwolenie na takie zachowania” – powiedziała “Wyborczej” Karolina Nowak, radna gminy Gardeja, działaczka Wiosny.

 

Nowak zgłosiła sprawę przewodniczącemu Rady Miasta Kwidzyna. Zawiadomiła też Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Dodajmy, że radny PiS Smejlis jest zawodu nauczycielem. Z jego oświadczenia majątkowego wynika, że utrzymuje się z diety radnego i korepetycji.

Ośrodek z kolei złożył zawiadomienie o publicznym nawoływaniu do popełnienia przestępstwa. – PiS jest partią, która na homofobii oparła ostatnią kampanię wyborczą. Podtrzymuje atmosferę szczucia na lesbijki i gejów w swoich szeregach. Radny z Kwidzyna jest tego wyraźnym przykładem” – podsumowano na Facebooku Ośrodka.

bt

Źródło: wyborcza.pl, Facebook

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wolnościowiec
Wolnościowiec
22 lutego 2020 09:11

Pis już oficjalnie przyznaje że jest partią komunistyczną i chciałby cofnąć Polskę gospodarczo i umysłowo do PRL. Mam nadzieję że dzięki temu przegrają wybory.

Maja
Maja
22 lutego 2020 09:27

Czy istnieje pisowiec, który nie jest albo idiotą albo kanalią?

Zbyszek
Zbyszek
22 lutego 2020 10:04

Dziwi to kogoś? Przecież PIS heroicznej i z mozołem odtwarza PRL. POMOŻECIE?!

Janik
Janik
22 lutego 2020 10:06

Na złodzeju czapka gore

Zwinka
Zwinka
22 lutego 2020 11:17

Też żałuję, że milicja nie wywiozła jednego PRLowskiego kryptohomosia do lasu i nie spuściła mu solidnego manta. Odechciałoby mu się polityki i nie mielibyśmy teraz problemów…

HerodAntypis
HerodAntypis
22 lutego 2020 13:15
Reply to  Zwinka

Chcieli, ale im obiecał, że wszystko powie, o wszystkim będzie ich informować byleby go tylko nie bili i nie zamykali.

Wiesław
Wiesław
22 lutego 2020 17:36
Reply to  Zwinka

Czy mowa o właścicielu pewnego kota .

dzin
dzin
22 lutego 2020 12:34

Czy rodzice tego pana to rodzeństwo?

Irena
Irena
22 lutego 2020 13:04

Co za pisowska szmata

awajz
awajz
22 lutego 2020 13:16

Kiedyś przed jednym milicjantem był większy respekt niż teraz przed 30 pisimi kulsonami.

Mira
Mira
22 lutego 2020 14:02

Tacy ludzie kształtowali w latach 30 ubiegłego wieku ustrój w Niemczech i nie sądzę , żebym przesadzała w odbiorze takich zachowań, tych pisich aparatczykow.
Nic nie dzieje się nagle. Jak Duda wygra to Polska będzie w d…ie

Miernul
Miernul
22 lutego 2020 14:35

Zero tolerancji dla odmienności , w naturze ich nie ma i tu tez to trzeba tępić , zakaz pedałowania amen

HerodAntypis
HerodAntypis
22 lutego 2020 23:50
Reply to  Miernul

Nie zauważyłeś ślepcze, że TUTAJ jesteś odmienny?

Irena
Irena
22 lutego 2020 16:20

Moim zdaniem …lepiej być uczciwym homosiem ….niż pisuarskim losiem !!!

smętek
smętek
22 lutego 2020 17:54

Motyla noga, powiedzcie Państwo, że to się nie dzieje w realnym życiu. Nie jestem ułomkiem i poważnie zastanawiam się nad odbywanie spacerów z bejsbolem pod pachą.

gustaw
gustaw
22 lutego 2020 22:15

Widać że ekspert. Zna się na tym. Podpada pod słynny slogan PiSu : komuniści i złodzieje !!!

Calineczka
Calineczka
23 lutego 2020 08:37

Oczywiście powiela wyuczone na zlotach pis teksty, przecież on nie pamięta czasów milicji a jesli juz to jako kilkulatek, zresztą wtedy bardziej interesowała go gumowa kaczka i bączek niż to co się wokół dzieje. Ale w sumie ta gumowa kaczka – zabawka do kąpieli w latach 80 moze odcisnela jakieś piętno na jego mózgu., za tak bredzi. Wstyd aby nauczyciel miał takie poglądy i w ten sposób je wypowiadał.

mic_rophon
mic_rophon
23 lutego 2020 12:59

Nauczyciel? To jakiś dramat… W tej partii pełno rasistów i homofobów