Radny PiS o Biedroniu: „Kiedyś milicja zabrałaby homosia do lasu…”

Radny PiS o Biedroniu: "Kiedyś milicja zabrałaby homosia do lasu..."

– „Milicja wywiozłaby homosia do lasu – tam białymi pałkami wytłumaczyliby mu, czym jest poprawność obyczajowa” – tak szef klubu radnych PiS w Kwidzynie Radosław Smejlis z wyraźnym sentymentem wspomina PRL” – napisano na Facebooku Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Chodzi o wpis z konta użytkownika “Radosław Smejlis Kwidzyn”, a dotyczący kandydata na prezydenta Roberta Biedronia.

 

Wpis pojawił się podczas internetowej dyskusji o kandydatach na prezydenta, która toczyła się na profilu Jerzego Śniega, szefa SLD w Kwidzynie. – “Towarzysze, wasz kolega gen. Kiszczak w grobie się przewraca – kogo współcześni komuniści popierają na prezydenta – za czasów waszej epoki przyjechałaby milicja i zabrałaby homosia do lasu – tam białymi pałkami wytłumaczyliby mu czym jest poprawność obyczajowa a dziś Robert Biedroń kandyduje na prezydenta RP. Nawet komunistom powywracało już się w głowach!!!” – brzmiał cały Komentarz.

Wpis został usunięty, a profil “Radosław Smejlis Kwidzyn” jest nieaktywny. – „Nie ulega wątpliwości, że to był profil radnego Smejlisa. Takie zachowania i komentarze należy potępiać.  To jest radny miasta Kwidzyna i przewodniczący klubu radnych PiS. Jako radni musimy być przykładem dla ludzi, bo od pisania takich rzeczy do czynów dzieli cienka linia. A milcząc na ten temat, dajemy przyzwolenie na takie zachowania” – powiedziała “Wyborczej” Karolina Nowak, radna gminy Gardeja, działaczka Wiosny.

 

Nowak zgłosiła sprawę przewodniczącemu Rady Miasta Kwidzyna. Zawiadomiła też Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Dodajmy, że radny PiS Smejlis jest zawodu nauczycielem. Z jego oświadczenia majątkowego wynika, że utrzymuje się z diety radnego i korepetycji.

Ośrodek z kolei złożył zawiadomienie o publicznym nawoływaniu do popełnienia przestępstwa. – PiS jest partią, która na homofobii oparła ostatnią kampanię wyborczą. Podtrzymuje atmosferę szczucia na lesbijki i gejów w swoich szeregach. Radny z Kwidzyna jest tego wyraźnym przykładem” – podsumowano na Facebooku Ośrodka.

bt

Źródło: wyborcza.pl, Facebook

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

18
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
mic_rophonCalineczkagustawsmętekWiesław Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wolnościowiec
Wolnościowiec

Pis już oficjalnie przyznaje że jest partią komunistyczną i chciałby cofnąć Polskę gospodarczo i umysłowo do PRL. Mam nadzieję że dzięki temu przegrają wybory.

Maja
Maja

Czy istnieje pisowiec, który nie jest albo idiotą albo kanalią?

Zbyszek
Zbyszek

Dziwi to kogoś? Przecież PIS heroicznej i z mozołem odtwarza PRL. POMOŻECIE?!

Janik
Janik

Na złodzeju czapka gore

Zwinka
Zwinka

Też żałuję, że milicja nie wywiozła jednego PRLowskiego kryptohomosia do lasu i nie spuściła mu solidnego manta. Odechciałoby mu się polityki i nie mielibyśmy teraz problemów…

HerodAntypis
HerodAntypis

Chcieli, ale im obiecał, że wszystko powie, o wszystkim będzie ich informować byleby go tylko nie bili i nie zamykali.

Wiesław
Wiesław

Czy mowa o właścicielu pewnego kota .

dzin
dzin

Czy rodzice tego pana to rodzeństwo?

Irena
Irena

Co za pisowska szmata

awajz
awajz

Kiedyś przed jednym milicjantem był większy respekt niż teraz przed 30 pisimi kulsonami.

Mira
Mira

Tacy ludzie kształtowali w latach 30 ubiegłego wieku ustrój w Niemczech i nie sądzę , żebym przesadzała w odbiorze takich zachowań, tych pisich aparatczykow.
Nic nie dzieje się nagle. Jak Duda wygra to Polska będzie w d…ie

Miernul
Miernul

Zero tolerancji dla odmienności , w naturze ich nie ma i tu tez to trzeba tępić , zakaz pedałowania amen

HerodAntypis
HerodAntypis

Nie zauważyłeś ślepcze, że TUTAJ jesteś odmienny?

Irena
Irena

Moim zdaniem …lepiej być uczciwym homosiem ….niż pisuarskim losiem !!!

smętek
smętek

Motyla noga, powiedzcie Państwo, że to się nie dzieje w realnym życiu. Nie jestem ułomkiem i poważnie zastanawiam się nad odbywanie spacerów z bejsbolem pod pachą.

gustaw
gustaw

Widać że ekspert. Zna się na tym. Podpada pod słynny slogan PiSu : komuniści i złodzieje !!!

Calineczka
Calineczka

Oczywiście powiela wyuczone na zlotach pis teksty, przecież on nie pamięta czasów milicji a jesli juz to jako kilkulatek, zresztą wtedy bardziej interesowała go gumowa kaczka i bączek niż to co się wokół dzieje. Ale w sumie ta gumowa kaczka – zabawka do kąpieli w latach 80 moze odcisnela jakieś piętno na jego mózgu., za tak bredzi. Wstyd aby nauczyciel miał takie poglądy i w ten sposób je wypowiadał.

mic_rophon
mic_rophon

Nauczyciel? To jakiś dramat… W tej partii pełno rasistów i homofobów