Radny PiS Płażyński wysyła młodzież do techników, a za kumulację roczników wini Pawła Adamowicza

Radny PiS Płażyński wysyła młodzież do techników, a za kumulację roczników wini Pawła Adamowicza

Gdański radny PiS Kacper Płażyński już wie, kto jest winien skumulowaniu roczników w szkołach, w wyniku czego uczniowie mogą nie dostać się do wymarzonych szkół. Oczywiście, nie jest to autorka tzw. reformy oświaty była minister edukacji Anna Zalewska.

 

Płażyński winą obarcza tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. – „To, że w liceach nie ma tyle miejsc, ile powinno być, jakkolwiek, tak jak mówię, nie jest to wina Prawa i Sprawiedliwości, ale polityki samorządu gdańskiego. Prezydenta Adamowicza, który przez 20 lat niemalże piastował urząd” – powiedział w Telewizji Republika.

To nie koniec kuriozalnych wypowiedzi radnego Płażyńskiego. Znalazł „radę” dla młodych ludzi: – Może część z tych uczniów pójdzie do techników, do szkół, gdzie otrzymają bardzo dobrą edukację, fach w ręku – bo takich fachowców najbardziej potrzeba w Polsce”.

 

 

To kolejny polityk PiS, który spieszy z „dobrymi radami” dla młodzieży. Ostatnio dawał je Andrzej Stanisławek, o czym pisaliśmy w artykuleSenator PiS: „Może uczniowie, którzy nie dostali się do żadnej szkoły, mogą poszukać odpowiedniej za granicą”.

bt

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

15
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
3 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
AndrzejZbigniewMariuszMariusxobserver Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Danuta
Danuta

Mają rację ci,którzy twierdzą ,że PiS to stan umysłu. No cóż jest to również kwestia wyboru. Może p.Płażyński cofnie się do szkoły gdzie mógłby się nauczyć kultury,przyzwoitości,refleksji,kiedy ma coś powiedzieć, nie robić z siebie chamskiego,aroganckiego perska.Az trudno sobie wyobrazić jakim się stanie człowiekiem poi kilku jeszcze latach w PiSie. Wstyd i żenada.

Alicja
Alicja

Nie cofnie się, bo nie znajdzie miejsca w liceum. Niech idzie do zawodówki, najlepiej przyfabrycznej, gdzie otrzyma stosowne wykształcenie – odpowiednie do stanu umysłu, który prezentuje.

Danuta
Danuta

Miało być aroganckiego petaka.

Nihil
Nihil

Młody płażynski uczy się od mistrzów…. GOWIN, OBATEL, ZALESKA… brawo cymbale, juz zrobiłeś kupę na dorobek (jaki by nie był) swojego ojca

HerodAntypis
HerodAntypis

Akurat to jabłko spadło daleko od jabłoni.Albo nie z tej jabłoni spadło.

Jantar
Jantar

No co chcecie? Przecież prawdę powiedział! PiS potrzebuje niewykształconych roboli, którzy będą niewolniczo harować za miskę ryżu, bo członkowie tej partii i ich rodziny to jest „nowa elita narodu”, to są „ludzkie pany”, bo jeszcze tym niewolnikom na wiele pozwalają. A żeby dalej mogli być elitą i panami, ktoś musi na nich pracować, czyli właśnie ci niewykształceni niewolnicy, którzy będąc od nich uzależnieni nawet nie pomyślą o żadnym oporze.

Jakub
Jakub

Nie kodujecie że gość ma rację?

HerodAntypis
HerodAntypis

Dziwni są ludzie z rasy PiS. Hejtują każdego kto choć trochę różni się od nich. Może to być kolor skóry, wyznanie czy przynależność partyjna Raz w tygodniu robią wyjątek. Na
hasło „przekażcie sobie znak pokoju” mówią „pokój z tobą” uśmiechają się do siebie i podają sobie dłonie.Jeśli coś spartolą, coś im nie wychodzi zawsze zwalają na kogoś innego np.Tuska ostatnio na Biedronia albo na okoliczności np. na suszę. Raz w tygodniu robią wyjątek. Z upodobaniem walą się w piersi i mówią”moja wina,moja wina, moja bardzo wielka wina”.

Katarzyna
Katarzyna

On sam przecież zmarnowal swoje miejsce w liceum i na studiach. Madry czlowiek nie moze opowiadac takich głupot.

Zdzich
Zdzich

Nie wierzę że on po śp.Macieju, którego uważałem za mądrego człowieka, bo on tępy jak cała pisowska banda

Mariusz
Mariusz

To fakt on chyba z innych Plazynskich, ojciec się w grobie przewraca

observer
observer

Po kontaktach stosunkowo normalnych ludzi z chamskimi lumpenelitami pisuaru, dzieje im się coś dziwnego z pychiką i zaczynają mieć codzienne „odloty”

Mariusx
Mariusx

Plażynski, to gówno wie o zyciu, ma za mało lat żeby się wymadrzac.,musi się jeszcze długo uczyć, chciał być Prezydentem dużego miasta przed trzydziestka, to chore, myślał że pomoże mu nazwisko szanowanego niegdyś ojca.

Zbigniew
Zbigniew

Ależ ta „klacz” szczerzy zęby. Tak pięknego konia nawet stadnina w Janowie nie wyhodowała .. Ona mi wyglądem przypomina film stary bo stary pt. „Koń, który mówi”

Andrzej
Andrzej

I ma rację. Czy potrzebujemy aż tak wykształcone kadry w K F C i innych fast foodach, a spawacza czy kafelkarza ze świecą szukać? Najzdolniejsi na studia, reszta zawód uczciwy zdobyć. Dziwne? Chyba dla kodziarzy tylko :