Radny PiS z Białej Podlaskiej: „Joga to grzech”

Radny PiS z Białej Podlaskiej: „Joga to grzech”

– „Kto i na jakiej podstawie wnioskował o finansowanie zajęć z jogi w parku Radziwiłłowskim w przyszłym roku? Ja jako katolik nie mogę głosować za jogą, to jest sprzeczne z wiarą katolicką. Widziałem prezydenta w kościele, jest więc katolikiem. Może nie wie, że joga to grzech” – pytał radny PiS Sławomir Potocki prezydenta Białej Podlaskiej. To kuriozalna wypowiedź padła podczas dyskusji na temat przyszłorocznego budżetu miasta.

 

Prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk odpowiada: – „Jeśli chodzi o aspekt ideologiczny, to uzurpowanie sobie prawa do oceniania poziomu religijności to przekroczenie pewnej granicy. Zajęcia z jogi były i będą dobrowolne. Czy joga to grzech? Nie żongluję takimi ocenami. W jodze istotna jest intencja, a ta bierze się z sumienia jednostki. A ja nie oceniam ludzkich sumień”.

„Niedzielne poranki z jogą” znalazły się w projekcie budżetu w dziale imprez „promujących artystyczny ruch” pod patronatem prezydenta. Tuż obok na liście są jeszcze na przykład Dzień Papieski czy Narodowe Czytanie. W sumie na kilkanaście pozycji miasto chce przeznaczyć ok. 172 tys. zł.

 

„Przekonanie, że joga to grzech jest dla mnie niezrozumiałe. Świadczy ono o braku wiedzy na temat, czym jest joga. I z żadną religią nie powinna być łączona. Sama w sobie też absolutnie religią nie jest. Jest to sposób życia. To nauka, dzięki której praktykujący jogę rozwijają się fizycznie, moralnie, psychicznie oraz duchowo, nikogo przy tym nie krzywdząc” – podkreśla Agnieszka Burdzicka-Welik, jedna z instruktorek prowadzących te zajęcia w Białej Podlaskiej.

Kolejna dyskusja w sprawie budżetu miasta, a co za tym idzie zajęć jogi odbędzie się 20 grudnia.

bt

Źródło: dziennikwschodni.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
BartMaciek123454321WolnościowiecZbyszekLeszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

A dla mnie grzechem przeciwko rozumowi jest pozycja na kolanach przed zdemoralizowanym klechą.

Maria
Maria

gender, LGTB. joga. Tylko patrzeć jak zapłoną stosy?
Do czego doprowadziły oszołomy z PiS – widać na każdym kroku. Za to starają sie nie zauważać hasających księży pedofilów, neofaszystów i in. popaprańców

Leszek
Leszek

Czy to aby na pewno nie o pisie i jego aparacie: „to są interesy patologiczne, to jest wynik zdominowania polskiego życia publicznego i gospodarczego przez grupę, która ma bardzo wiele cech negatywnych.”

Zbyszek
Zbyszek

Może niech Banaś to skontroluje?
Będzie jasność.

Wolnościowiec
Wolnościowiec

Ale ten radny ma rację że joga to grzech. Jakiś facet pójdzie na te zajęcia i jak zobaczy przed sobą wypiętą dziewczynę w obcisłych portkach to od razu pojawią mu się pewne myśli 🙂 (sarkazm)

Polscy konserwatyści śmieją się z Talibów i szamanów z Afryki a sami zachowują się podobnie.

Maciek123454321
Maciek123454321

Objawił się kolejny pisowski kretyn. Brawo ten pan.

Bart
Bart

Bycie pisowscem to nie stan umysłu. To stan braku umysłu.