Radny PiS z Lublina o „marszu wściekłych macic”

Pomylili „hell” z „heil” i donieśli do prokuratury na Strajk Kobiet. Absurd w Lublinie!

Sporą awanturą zakończyła się ostatnia sesja Rady Miasta w Lublinie. Wszystko zaczęło się od uwagi Stanisława Brzozowskiego, radnego PiS, na temat symbolu Strajku Kobiet, który był widoczny za plecami Anny Ryfki. Według radnego było to jawne „propagowanie faszyzmu„.

 

W sukurs przyszedł mu partyjny kolega, Tomasz Pitucha, który stwierdził, trwające w kraju protesty przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego to „marsz wściekłych macic”.

 

Zaatakowana radna Ryfka poczuła się dotknięta i domagała się przeprosin. Podobnie oburzona słowami Pituchy była radna Jadwiga Mach. Powiedziała, że jest matką, a także babcią i poprosiła o nieużywanie słowa „macica”, które jest według niej nieodpowiednie.

 

Oczywiście radny PiS nie przeprosił za swoją wulgarną wypowiedź. W dyskusję włączył się także radny PO Bartosz Margul, zdaniem którego winę za strajki ponoszą Julia Przyłębska i Jarosław Kaczyński.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Podczas słownych przepychanek któryś z radnych chciał zakazu protestów przed Ratuszem w obawie przed zapaleniem się budynku od rzucanych rac. Zaciekła dyskusja trwała kilkadziesiąt minut, aż wreszcie skonfliktowani radni postanowili zakończyć sesję, a ideologiczne przepychanki przełożyć na inny czas.

wb

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dociekliwy
Dociekliwy
22 listopada 2020 10:16

Paradoksalnie radny Pitucha nie popełnił błędu. To JEST marsz wściekłych macic. Jednak jako przedstawiciel świata nauki (no w końcu doradca ministra) powinien postawić pytanie „Dlaczego macice są wściekłe?”. Grono moich znajomych wykonało krótki resarch i odpowiedź może zaskoczyć radnego. Macice są wściekłe bo miękkie penisy prężą się tylko przed prezesem.

marek
marek
22 listopada 2020 11:11

ten cymbał już powinien dostać po ryju za takie odzywki !!!!!!

Zwinka
Zwinka
22 listopada 2020 11:33

No i kolejna, wściekła moszna się odezwała.

Bart
Bart
23 listopada 2020 08:54

Niech radni z Pis zorganizują w odpowiedzi marsz wściekłych prostat.