Radny PiS zamierza „dezynfekować” plac w Szczecinie „z ideologii LGBT”

Radny PiS zamierza „dezynfekować” plac w Szczecinie „z ideologii LGBT”

Radny PiS Dariusz Matecki oraz działacze Młodzieży Wszechpolskiej zamierzają „zdezynfekować”’ Plac Solidarności w Szczecinie. – „Będzie to symboliczny gest usuwania z ulic ideologii LGBT” – powiedział Matecki, który w nadchodzących wyborach kandyduje z list PiS do Sejmu.

 

Z tego właśnie placu miał wyruszyć kolejny już Marsz Równości w Szczecinie. Porozumienie Środowisk Patriotycznych poinformowało dziś, że „udało im się odebrać plac Solidarności”, tzn. ubiegli organizatorów Marszu i wcześniej zarezerwowali to miejsce na własną imprezę.

Jak będzie wyglądała ta impreza? – „Zainteresowanych udziałem w naszym happeningu prosimy, aby wzięli ze sobą sprzęt do dezynfekcji, miotły, spryskiwacze” – mówiła na wspólnej konferencji prasowej z Mateckim Małgorzata Rudzka z Młodzieży Wszechpolskiej.

 

Plac Solidarności w Szczecinie w czasach PRL był miejscem masowych protestów. W ostatnich latach stał się miejscem demonstracji opozycji przeciwko pisowskim zmianom w sądownictwie czy próbom zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych.

Jak ustaliła wp.pl Matecki nadal pracuje dla Ministerstwa Sprawiedliwości. Biuro prasowe resortu, odpowiadając na pytanie dziennikarzy portalu, napisało: – Ministerstwo Sprawiedliwości zawarło z Dariuszem Mateckim umowę cywilno-prawną na okres od 10 czerwca do 9 stycznia 2020 r. Dotyczy ona usługi polegającej na wykonywaniu czynności wspomagających obsługę mediów w zakresie problematyki dotyczącej działalności resortu. Miesięczna kwota przewidziana do wypłaty zgodnie z ww. umową wynosi 3000,26 zł. Umowę zawarto 7 czerwca br.”. Podana kwota jest kwotą netto.

bt

Źródło: wyborcza.pl, wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
AndaRafał PLehoo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lehoo
Lehoo

Tudzież flaszkę oliwy i lejek do łba Mateckiego

Rafał P
Rafał P

To może fenolem trzeba by spryskać miejsca sprofanowane przez wyznawców „religii smoleńskiej”?

Anda
Anda

Jak każdy katologiczny pisior, pan radny jest zły i głupi. Zły, bo przyczynia się do siania nienawiści, głupi, bo nie ma czegoś takiego jak ideologia LGBT. No ale jeśli zamiast czytać mądre książki łazi się do kościoła i modli do prezesa, to tak się dzieje. Można powiedzieć, że gość zdezynfekował sobie wnętrze czaszki pozbywając się resztek mózgu.