Radny PiS zbulwersowany nocnym głosowaniem swojej partii odchodzi z jej szeregów

Radny PiS zbulwersowany nocnym głosowaniem swojej partii odchodzi z jej szeregów

Okazuje się, że są pewne granice nieprzyzwoitości. I to one spowodowały, że polityk Prawa i Sprawiedliwości rozstał się ze swoją partią. Po wydarzeniach w Sejmie w nocy z piątku 27 na sobotę 28 marca, radny PiS z Łodzi Bartłomiej Dyba-Bojarski ogłosił, że odchodzi z partii. „Są jakieś granice nadużyć i zwyczajnego osobistego wstydu za szyld, który przez kilkanaście lat reprezentowałem” – napisał.

 

Dodał też, że „wrzutka do ustawy pomocniczej zmieniająca sposób przeprowadzenia głosowania w najbliższych wyborach przebrała miarę akceptowalnego dla mnie stopnia cynizmu i nieliczenia się przez PIS z niczym poza własnym partyjnym interesem”.

W swoim wpisie podkreślił, że to kolejny raz kiedy nie zgadza się z polityką swojej partii, bo jest, jak napisał „po ludzku nieprzyzwoita” . I choć rozumie, ze celem każdej partii jest utrzymanie się przy władzy to jednak ten cel „nie może być osiągany za wszelką cenę poprzez psucie państwa i demolowanie zasad demokratycznych”.

 

Radny uważa, że „w obrzydliwy sposób wykorzystano konieczność pilnego uchwalenia ustaw pomocowych” i podkreśla, że „Można rzecz jasna udawać nadal, że nie ma stanu wyjątkowego i wprowadzać w imię interesu społecznego kolejne, zapewne słuszne ograniczenia wolności” 

I choć osobiście, co podkreśla, jest przerażony perspektywą ewentualnego powrotu do władzy PO, to jednak „parcie do wyborów za wszelką cenę (…) jest nieprzyzwoite.

Dlatego na koniec swojego wpisu ogłasza: „Niniejszym rezygnuję z członkostwa w partii Prawo i Sprawiedliwość. Skoro można bez zachowania jakiegokolwiek trybu zmieniać kodeks wyborczy chwilę przed wyborami w głosowaniu online to moja rezygnacja na Fb również wystarczy”.

Niestety, ten jeden emocjonalny gest raczej nie wystarczy, aby na wyborców PiS spłynęło nagłe otrzeźwienie. Choć jak zwykle czas pokaże.

/md/

Źródło:  Fb

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Franek kimonoZbyszekZgredzinkaKosjurek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

No fajnie, A do tej pory to pan radny nic nie widział, bo spał od ściany ?

vint
vint

No dowcipny pan! „Są jakieś granice nadużyć (…)”. Dopiero teraz łuska z ocząt spadła???? Czyli dotychczasowe łamanie Konstytucji, szczucie na każdego Polaka, który odważy się krytykować pis, powolna zmiana systemu na autorytarny, zniszczenie w kraju wszystkiego co się da, itd., to nie była dla tego pana granica???? No trzeba przyznać, że w tym pisie to jednak wytrzymali „bojownicy” są!

jurek
jurek

A tak naprawdę, to o co poszło?

Kos
Kos

Mysle, ze to pierwszy szczur uciekajacy z tonacego okretu. Oni wszyscy wiedza, ze lajba zaraz zatonie, choc ciagle maja nadzieje ze nie. Ten widicznie ma mniej do stracenia………mniej sie oblowil niz inni, wiec moze zaryzykowac.

Zgredzinka
Zgredzinka

A to szok … w PiS-ie znalazł się jednak ktoś przyzwoity !!!!

Zbyszek
Zbyszek

Mnie się wydaje, że będzie tego więcej. Łódka tonie.

Franek kimono
Franek kimono

W końcu i nareszcie lepiej późno niż wcale