„Radom będzie miał najdłuższy pas startowy w Polsce? Tego by chciała TVP Info”

Rozwój lotniska w Modlinie zablokowany. W Radomiu będzie lepsze, bo PiSowskie

– „Radom będzie miał najdłuższy pas startowy w Polsce? Tego by chciała TVP Info, bo na pasku napisali, że przedłużą pas o 2.5 km, czyli do istniejących 2 km dobudują ponad 2x więcej, tyle że tak naprawdę dobudują tylko 500 m pasa, by miał on 2.5 km po rozbudowie. Ech… ci paskowi” – napisał Jacek Czarnecki z Radia Zet. I rzeczywiście – na dołączonym przez niego screenie widać następujący napis: „Podpisano umowę o modernizacji – pas startowy lotniska w Radomiu będzie dłuższy o 2,5 km”.

 

Lotnisko w Radomiu to „oczko w głowie” partii rządzącej do tego stopnia, że „Morawiecki zainaugurował budowę… wybudowanego już lotniska w Radomiu”. TVP Jackiego Kurskiego wpisuje się więc w tę nieuzasadnioną gigantomanię, mimo że eksperci uważają, że port lotniczy w tym mieście jest niepotrzebny i należałoby raczej rozbudować lotnisko w Modlinie.

W kolejnym tweecie Czarnecki dodał: – „Czy wy dzieci z TVP Info nauczycie się czytać depesze PAP? Bo że wasz reporter mógł nie dosłyszeć to rozumiem. Pas w Radomiu wydłużą o 500 m tak, by miał 2500 m. Najdłuższy pas w PL to Okęcie prawie 3700 m. Radom z 4500 m pasem byłby gigantem na skalę światową”.

Internauci prześcigali się w kpinach z rządowej telewizji: – „Jak zrobio pas 4500 m to będzie sięgał aż do tej stoczni co ją w Radomiu PIS obiecał”; – „Wydłużą, a potem z każdej strony posadzą te 500 mln drzew Morawieckiego”; – „4500 m, nieźle! To wystarczy do lądowania promu kosmicznego”; – „A nie można tego pasa przedłużyć, aż do CPK?!”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
AntyKaczorGrzegorzWaldemarMalgorzataJacek Doliński Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jacek Doliński
Jacek Doliński

Czy rząd ma już plan wykorzystania tego pasa startowego, np. na naukę zaawansowanych technik prowadzenia samochodu w niekorzystnych warunkach meteo?

Malgorzata
Malgorzata

… samochodu elektrycznego.

Grzegorz
Grzegorz

albo SOP-owskich limuzyn.

Waldemar
Waldemar

Jedna sprawa to szajba inwestycyjna PiS i pomysł na lotnisko, z którego będzie bliżej do ciepłych krajów. Druga to stałe ośmieszanie się TVPiS, która po raz kolejny pobija swój własny rekord nieprofesjonalizmu. Czyżby chcieli nadążyć za premierem, co do liczb wyciągniętych z rękawa?

AntyKaczor
AntyKaczor

Pewnie podsłuchali Kłamczywieckiego.