Radosław Sikorski ostro o Antonim Macierewiczu: jest kapusiem i partaczem

Radosław Sikorski ostro o Antonim Macierewiczu: jest kapusiem i partaczem

Tematem poniedziałkowej „Kropki nad i” w TVN24 były m.in. działania podkomisji ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej. Przypomnijmy: oczekiwany od dawna raport na temat przyczyn katastrofy nie ukazał się do dziś. Tymczasem, jak zapowiadał w sobotę Antoni Macierewicz, ma się to stać w najbliższych tygodniach. Powodem opóźnień ma być … pandemia koronawirusa – nie pozwala, by wszyscy członkowie podkomisji mogli się zebrać i przegłosować wnioski płynących z raportu. Do sprawy odniósł się w mocnych słowach europoseł PO, Radosław Sikorski.

 

Ostrzegałem przed tym kapusiem i partaczem, ale nie wszyscy wierzyli. Wielu dało się nabrać na te bzdury. Bardzo mi żal rodzin smoleńskich, które uwierzyły, że jest inna rzeczywistość niż wypadek lotniczy. Mam nadzieję, że oni wiedzą dziś, że z nich zakpiono. – powiedział były szef MSZ. Sikorski uważa, że PiS po takich działaniach ws. katastrofy powinien zostać ostatecznie skompromitowany. – Takich rzeczy się nie wybacza – podkreślił i przypomniał, że raz wygrał prawomocnie z Macierewiczem, który teraz znów grozi mu pozwem za słowa, że „Lech Kaczyński przyczynił się do wypadku w Smoleńsku”. Polityk dodał, że sam odradzał byłemu prezydentowi ten lot.

Radosław Sikorski odniósł się też do ogłoszenia Unii Europejskiej strefą wolności LGBTIQ. Wyjaśnił, że uchwała UE przypomina, że ludzi nie wolno dyskryminować z żadnego powodu, nie tylko przez orientację seksualną. – Mam nadzieję, że wreszcie to dotrze do naszych talibów. To jest kompletnie nieakceptowalne w Europie – skomentował.

 

Zdradził też, że grozi mu kara za słowa o tym, że „Ordo Iuris promuje tzw. strefy wolne od LGBT”. Polityk odniósł się również do kwestii podnoszonej ostatnio przez posłów Solidarnej Polski. Chodzi o zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Sikorski podkreślił, że „prawica jest oskarżana o korupcję, nepotyzm i nieudolność, więc chce wywołać wojnę ideologiczną i religijną„. Natomiast zgodził się z partią Zbigniewa Ziobry w kwestii Funduszu Odbudowy. – Mają rację, że to uwspólnotowienie długów i krok ku głębszej integracji europejskiej, czy federalizacji – zakończył.

Zostań patronem KODUJ24.PL

mpm

Źródło: wp.pl, wprost.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stary Wuj
Stary Wuj
16 marca 2021 11:19

Nie zgadzam się z pobłażliwymi określeniami, panie ministrze! Nie żaden „kapuś” a wieloletni agent wpływu wrogiego mocarstwa. Żaden „nieudacznik” a starannie i skutecznie kierowany, inteligentny destruktor społecznej jedności Polaków i obronności kraju. Głupie teksty i aura szaleńca – to chytra „maskirowka” wymyślona przez speców w Olgino i dobrze odgrywana. Stworzenie „sekty smoleńskiej” która po trupach ofiar doprowadziła pisiorów do pełni władzy i robi z Polski jakiś kaczystan, a po nominacji na szefa MON – rozwalenie struktury dowodzenia i zaopatrzenia WP, wywalenie najlepszych dowódców, zdemaskowanie wywiadu – to dzieło za które – na wschód od Bugu należy mu się złoty medal, z czarnym dwugłowym orłem, a na zachód od Bugu – sąd specjalny, pluton egzekucyjny i sześć pocisków „na komorę”.

smętek
smętek
16 marca 2021 15:52
Reply to  Stary Wuj

Pan Sikorski mówi o sprawach, którym Pan Tomasz piątek poświęcił dużo czasu żeby je udokumentować. Wyniki swojej pracy opublikował w książkach i nic się nie dzieje. Nasz człowiek, mimo że świnia, podły agent, nie musi się niczego bać. To my mamy się bać ich.

Shaq
Shaq
17 marca 2021 06:25

Radosław Sikorski o tym obłąkańcu wyraża się bardzo dyplomatycznie

Antykaczor
Antykaczor
17 marca 2021 07:04

Po zmianie władzy Antoni M. wsiądzie do pociągu byle jakiego i uda się w nieznanym wschodnim kierunku. Nawet nie zje obiadu. On wie, że jego dni na wolności zbliżają się ku końcowi.