Radziwiłł do Senatu się nie dostał, więc PiS dał mu posadę wojewody mazowieckiego

Radziwiłł do Senatu się nie dostał, więc PiS dał mu posadę wojewody mazowieckiego

Konstanty Radziwiłł bez powodzenia startował w październikowych wyborach do Senatu. Przegrał w nich z kandydatem opozycji Michałem Kamińskim. Wcześniej w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego też „przepadł”.

 

Partia rządząca jednak o nim nie zapomniała. Mateusz Morawiecki dzisiaj wręczył Radziwiłłowi nominację na wojewodę mazowieckiego.

Radziwiłł nie omieszkał poinformować na Twitterze o swoim awansie: – „Kocham moje Mazowsze! Jako Wojewoda Mazowiecki zamierzam wprowadzać w województwie politykę Rządu jednocześnie współpracując z jednostkami samorządu terytorialnego. Urząd musi działać sprawnie na codzień, a służby państwa powinny być przygotowane na każdą sytuację kryzysową”. Zachowaliśmy pisownię oryginalną, nie poprawiając błędu ortograficznego.

 

„To jest kopia PRL i działalności PZPR. Mnie już nic nie dziwi”; – „PIS to partia omnibusów. Każdy może pracować wszędzie. Nieprawdopodobne. A mówią, że polska edukacja jest w zapaści”; – „Demoralizacja straszna, każde nowe powołanie przez p. Morawieckiego świadczy tylko o jednym, że nie wiedza tylko wierność partii się liczy”; – „Sprawdził” się na odcinku ochrony zdrowia, więc i tutaj „da radę” – komentowali internauci.

Przypomnijmy, Radziwiłł został odwołany z pisowskiego rządu. Według ekspertów i komentatorów jako minister zdrowia doprowadził do zapaści w polskiej służbie zdrowia.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kpCCCCCCC
kpCCCCCCC
25 listopada 2019 23:43

nic na PiS-owskim stole nie może się zmarnować. kp

Anda
Anda
26 listopada 2019 07:07

Zrujnował służbę zdrowia, współczuję Mazowszu….

Jacek Doliński
Jacek Doliński
26 listopada 2019 10:51

Czy Radziwiłł, czy Sipiera –
Jedna PiSia to cholera!

Bart
Bart
27 listopada 2019 07:13

W sumie racja…. To pisior i tamto pisior

Irena
Irena
22 października 2020 15:17

Trafione w punkt !!!

Irena
Irena
22 października 2020 15:15

……ale Mazowsze NIE kocha ciebie ……nieudaczniku !!!