Rafał Trzaskowski kandydatem PO na prezydenta Warszawy

Rafał Trzaskowski kandydatem PO na prezydenta Warszawy

Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna oficjalnie poinformował, że kandydatem Platformy Obywatelskiej do fotela prezydenta stolicy, w przyszłorocznych wyborach samorządowych będzie 45-letni Rafał Trzaskowski.

„Po akceptacji przedstawimy tą kandydaturę do zarządu krajowego partii – zaznaczył Schetyna. Dodał, że „Platforma Obywatelska jako największa partia opozycji wie, że wszystko zależy do nas. Warszawa to stolica. Jest miastem nie tylko największym i stołecznym, ale także miastem sukcesu, miastem europejskim”. Schetyna zapowiedział, że kandydaci jego partii „zatrzymają marsz PiS na samorząd, będą bronić miast przed partią, która centralizuje”.

Sam Rafał Trzaskowski oświadczył: „Nie można oddać Warszawy w ręce PiS. Warszawa potrzebuje zmian. Mnie denerwuje to, co każdego warszawiaka: oddawanie kamienic, które zaczęło się w 2002, korki, to, jak wygląda centrum”.

Trzaskowski dodał, że ”Warszawa potrzebuje świeżości, zmiany. Ale nie tzw. dobrej zmiany, grodzenia placów, pomników, cenzury. Trzeba odbudować zaufanie do ratusza. Po fazie budowy infrastruktury trzeba postawić na jakość życia. Obywatele muszą mieć jak najwięcej do powiedzenia. Konieczna zmiana, ale mądra. Startuję, bo inni już startują. Koniec żartów…”

Grzegorz Schetyna, pytany przez media o ewentualnego wspólnego kandydata opozycji do fotela gospodarza Warszawy, nie rozwiał żadnych spekulacji. „To jest kandydat Platformy – powiedział o Trzaskowskim. Rozmawiamy z innymi partiami. Jestem po ostatnich rozmowach optymistyczny. Widzę chęć zbudowania wspólnego mianownika programowego i personalnego. Jeżeli pokażemy, że jesteśmy w stanie wspólnie popierać kandydatów innych partii albo bezpartyjnych, to łatwiej nam będzie wygrać wybory” – powiedział lider Platformy Obywatelskiej.

Rafał Trzaskowski to polski politolog, specjalista w zakresie spraw europejskich. Obecnie krakowski poseł PO. w latach 2009-13 był przedstawicielem Warszawy w europarlamencie, a potem m.in. wiceministrem spraw zagranicznych, odpowiedzialnym za sprawy europejskie. Zna cztery języki obce, jest lubiany w Platformie. Kończył stołeczne liceum im. Mikołaja Reja.
(Źródło:TVN/Gazeta Wyborcza)

/p/

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
antyuzurpatorsmętekRozbawionyWaldemar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Waldemar
Waldemar

Mam cichą nadzieję, że będzie to jedyny kandydat zjednoczonej opozycji i nie powtórzy się błędu z 2015 roku. Warszawa rządzona przez Jakiego, który na Opolszczyźnie dał pokaz, jak należy rozumieć samorządowośc w jego wykonaniu, byłby to długi przyczynek do sitwologii. Niestety, z nami jako widzami.

antyuzurpator
antyuzurpator

Jedno miejsce – jeden kandydat nie-pisowski to może nie jest warunek wystarczający, ale na pewno konieczny aby odsunąć pisiatych. Od dawna tak uważam.
Wydaje się, że „Szrek” – Schetyna tego nie rozumie.

Rozbawiony
Rozbawiony

W podanym CV Trzaskowskiego zabrakło, że był współpracownikiem HGW i autorem jej kampanii wyborczej na prezydenta Warszawy. To wystarczy, by przegrać!
PO nadal nie wyciąga wniosków i podkłada się PiSiakom, niczym ten baranek na rzeż 🙂

smętek
smętek

Oszczędź sobie popisów. Obecna Pani Prezydent nie jest trędowata a jej kampania była bardzo profesjonalna. Przypomnij sobie prezydenturę Lecha Kaczyńskiego na tym urzędzie. Rozkopany Trakt Królewski i stosy doniesień do prokuratury o korupcji za czasu poprzednika. Warszawiacy widzą, słyszą i wiedzą.

Waldemar
Waldemar

Lech Kaczyński był prezydentem Warszawy przez niecałe 3 lata i nie pamiętam, by w tym czasie ruszyła jakakolwiek powazna miejska inwestycja (poza otwarciem w 2004 Muzeum Powstania Warszawskiego). Już w czasie, gdy gotował się do kampanii prezydenckiej w 2005 roku, warszawiacy znalexli w swoich skrzynkach pocztowych pięknie wydane na kredzie folderki z projektami przyszłych inwestycji. Czego tam nie było! oglądałem z prawdziwą przyjemnościa. Niestety dla PiS, te plany zrealizowała własnie HGW, tj. wymianę i to radykalną taboru transportu miejskiego, drugą linię metra i jej kontynuację, obwodnice miasta (jeszcze niedomknięte), ściezki rowerowe, bulwary nad Wisłą i wiele inwestycji miejskich, z których… Czytaj więcej »

smętek
smętek

Bardzo dobra kandydatura Pan Trzaskowski był młodszy kiedy sam zorganizował własną kampanię na europosła i został wybrany. Wrócił, kiedy był potrzebny w rządzie. Mam nadzieję, że opozycja zrozumie, że w jedności siła i zjednoczona poprze Pana Trzaskowskiego. Wystawianie kandydatów przez każde z ugrupowań gwarantuje Warszawę dla Jakiego i pisuarów. Panowie i Panie. Larum grają!