Rafał Trzaskowski ma 90% szans na zwycięstwo w drugiej turze!

Trzaskowski przesłuchany. „Zachowanie policji ma znamiona szykan”

Redakcja portalu StanPolityki.pl opublikowała prognozę dot. drugiej tury wyborów. Dziennikarze ocenili, że kandydat KO ma 89,10% szans na zwycięstwo w wyborach. Prezydent ma tym samym zaledwie 10,90% szans na sukces.

 

Serwis podkreśla, że najprawdopodobniej dojdzie do remisu z lekkim wskazaniem na Trzaskowskiego. Zdecydowane zwycięstwo polityka opozycji nie wchodzi w grę.

Portal prognozuje, że Trzaskowski zdobędzie 51,0% – reszta przypadnie Dudzie. Najwięcej polityk KO zdobyć ma w pomorskim, zachodniopomorskim i lubuskim, które uważane są przez politologów za główne bastiony liberalizmu.

 

Jego prawicowy kontrkandydat może natomiast odnieść triumf w województwach konserwatywnych, czyli w podkarpackim, lubelskim, świętokrzyskim i podlaskim.

Większość województw, bo aż 11, zwróci się najpewniej w stronę opozycji. Urzędujący prezydent zwyciężyć może natomiast w zaledwie 5.

Inne badania wykazują, że obaj politycy dysponują niemal takim samym poparciem. Sondaż dla IBRIS wskazuje na możliwe zwycięstwo kandydata opozycji, dla RMF FM natomiast na triumf jeszcze urzędującej głowy państwa.

/nt/

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments