Rafał Trzaskowski nie musi przepraszać prezydenta Dudę

"Nowa Solidarność" Rafała Trzaskowskiego startuje w przyszłym tygodniu

Sztab Andrzeja Dudy pozwał Rafała Trzaskowskiego (KO) w trybie wyborczym. Polityk miał przeprosić za słowa wypowiedziane podczas wiecu we Wrocławiu. „Dzisiaj w Polsce prawie milion osób straciło pracę!” – powiedział Trzaskowski.

Sztabowcy prezydenta uznali te słowa za kłamstwo i pozwali Trzaskowskiego. Warszawski Sąd Okręgowy, który rozpatrywał sprawę, uznał, że kandydat nie kłamał. Oznacza to, że nie będzie on musiał przeprosić swojego kontrkandydata.

 

Andrzej Duda przegrał dziś proces nie z Rafałem Trzaskowskim, Andrzej Duda przegrał dziś proces z milionem bezrobotnych w Polsce. Zamiast zakłamywać rzeczywistość, wysyłać pozwy do sądu, apeluję do rządu PiS, by się zajął problemami Polaków. Ludzie tracą pracę, boją się o swoją przyszłość, a cała energia tej władzy jest skoncentrowana nie na walce z bezrobociem, ale na walce z Trzaskowskim” – ogłosił dziś Cezary Tomczyk z KO.

Opinię w sprawie zabrała też pracująca dla KO mec. Elżbieta Kosińska-Kozak.

„[Sąd] doszedł do wniosku, że zarzut nieprawdziwości przekazania informacji nie znajduje uzasadnienia, bo prawdą jest to, że obecnie jest w Polsce milion osób bez pracy. Uzasadnienie jest dużo szersze, głębsze, ma jeszcze jedno znaczenie, że sąd odniósł się stricte do wypowiedzi a nie interpretacji, którą chciał prostować pełnomocnik Andrzeja Dudy” – podała w rozmowie z mediami adwokat.

 

Krzysztof Sobolewski, pełnomocnik sztabu prezydenta, zapowiedział już zażalenie. „Oczywiście jako sztab kandydata na prezydenta Andrzeja Dudy składamy odwołanie od orzeczenia, z którym się kompletnie nie zgadzamy. Stwierdzenie Trzaskowskiego, że dzisiaj w Polsce straciło pracę milion osób jest tak samo prawdziwe, jak stwierdzenie, że w dniu kiedy ministrem w rządzie PO-PSL został Rafał Trzaskowski pracę straciło ponad 2 mln Polaków” – powiedział.

Zwycięstwo w procesie dało zwolennikom Trzaskowskiego silny wiatr w żagle. Posłanka Agnieszka Pomaska i wspomniany wcześniej Cezary Tomczyk zorganizowali dziś konferencję prasową ws. bezrobocia w Polsce.

Parlamentarzyści wystąpili na tle wolontariuszy, którzy trzymali w rękach cyfry – wszystkie układały się w liczbę 1 011 718. Dlaczego?

Tylu jest dziś bezrobotnych w Polsce, za każdą z tych liczb stoi człowiek, za każdą stoi osobna historia” – wyjaśnił Tomczyk. „To jest dziś ważne, bezpieczeństwo pracy jest ważne. PiS został w starych sporach, słyszymy o kwestiach, które już dawno zostały rozwiązane, o wieku emerytalnym, o 500 plus, o euro w Polsce. O to nie ma sporu. Spór jest o to, jak będzie wyglądała przyszłość Polski, jak będzie wyglądała służba zdrowia, kwestia bezrobocia, co zrobić by Polakom żyło się lepiej” – dodał.

Posłanka Pomaska zauważyła, że są też inne dane, które sugerują, że na skutek koronawirusa pracę w Polsce straciło aż… 660 tys. osób.

Jeśli [dane] się potwierdzą, to znaczy, że bezrobocie nie wynosi 5 proc., ale 9 proc. Czas rozpocząć prawdziwą dyskusję o tym, jak rząd pomógł bezrobotnym, mamy takie poczucie, że rządzący próbują rozmywać problem, że wszystko jest świetnie, a nie jest świetnie” – podsumowała przedstawicielka demokratycznej opozycji.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
22 czerwca 2020 17:40

No i bardzo dobrze. Ciekawe za to, jakie są losy pozwu Trzaskowskiego przeciwko kurwizji.