Rafał Trzaskowski nie pojawi się na zaprzysiężeniu prezydenta Andrzeja Dudy

Trzaskowski tłumaczy dlaczego Warszawę czekają bardzo trudne czasy

Na 6 sierpnia zaplanowano uroczystą inaugurację drugiej kadencji  Andrzeja Dudy w Sejmie RP. Część polityków i sympatyków opozycji zadeklarowała już zbojkotowanie uroczystości – wśród nich znaleźli się m.in. byli prezydenci Wałęsa i Komorowski. Także grupa byłych premierów nie zjawi się na reklamowanej przez PiS imprezie, wśród nich: Włodzimierz Cimoszewicz, Ewa Kopacz oraz Leszek Miller.

 

Teraz do bojkotu wydarzenia dołączył też kontrkandydat Dudy Rafał Trzaskowski. „Nie będzie mnie niestety w Warszawie” – zapowiedział polityk liberalnej KO. Podobne deklaracje padły z ust Wadima Tyszkiewicza i Stanisława Gawłowskiego.

Ze względów na szacunek do własnych wyborców, wyborców opozycji demokratycznej, wyborców Koalicji Obywatelskiej nie będę uczestniczył w Zgromadzeniu Narodowym na którym A. Duda ma być zaprzysiężony” – poinformował na swoim Twitterze drugi ze wspomnianych polityków opozycji.

 

Na uroczystości pojawić mają się za to niektórzy politycy PSL, lewicy i ultraprawicy, w tym Władysław Kosiniak-Kamysz, Robert Biedroń oraz Krzysztof Bosak. Zachowanie tych, którzy zdecydowali się jednak zbojkotować inaugurację, skrytykował ostro wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin (PiS).

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Przedstawiciel prawicy zarzucił im nieprzestrzeganie „pewnych zasad” demokracji. Oskarżył ich też o „podważanie zwycięstwa prezydenta Andrzeja Dudy”.

/nt/

Źródła: wp.pl, onet.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek Doliński
Jacek Doliński
4 sierpnia 2020 16:54

Jedyna możliwa postawa wobec przewidywanego krzywoprzysięstwa konstytucjołamacza Dudy.

Rafał P
Rafał P
4 sierpnia 2020 17:02

AsSassin niech nikogo nie poucza. Sam jeszcze wiele ma do opanowania.

Janina
Janina
4 sierpnia 2020 17:38

Brawo, Panie Prezydencie Trzaskowski. Nie godzi się swoją obecnością legitymizować faryzejstwo. Już jedną przysięgę Duda składał i wielokrotnie sprzeniewierzył się jej i złamał Konstytucję. Publicznie określił się też prezydentem tylko swoich wyborców, więc niech oni mu asystują w ponownym krzywoprzysięstwie. Ludzi uczciwych i honorowych nie powinno tam być. Kolaboracja z pisiorami to hańba po wsze czasy !

Zwinka
Zwinka
4 sierpnia 2020 17:44

No i tak ma być.. I tak, podważamy zwycięstwo Dudy, a nasze protesty poszły do kosza.

Zwinka
Zwinka
4 sierpnia 2020 17:46
Reply to  Zwinka

P. S. A na szacunek to trzeba sobie zasłużyć.

malgoska
malgoska
4 sierpnia 2020 18:49

No pewnie, dziwię się, że zechciał się z nim spotkać i podał mu rękę.

Zwinka
Zwinka
4 sierpnia 2020 19:17
Reply to  malgoska

To można zrozumieć. Był u „aktualnego” prezydenta, jako prezydent miasta stołecznego Warszawy, w sprawie obchodów PW. I tyle. Teraz jest inna sytuacja.

Bart
Bart
5 sierpnia 2020 09:25

Na zaprzysiężenie Łukaszenki (jeśli wygra) też nikt przyzwoity by nie poszedł. No, chyba że jego miłośnik Stanisław Karczewski.