Rafał Trzaskowski ogłosił już zebranie 130 tys. podpisów!

Jednak powtórka wyborów? Chce tego komitet Rafała Trzaskowskiego

Kandydat KO podzielił się dobrą nowiną podczas konferencji prasowej w Tarnowie. Polityk zapowiedział jednak, że dalej będzie zbierał podpisy, bo spodziewa się, że PiS będzie robiło kolejne problemy (np. poprzez zanegowanie części podpisów).

 

Licznik podpisów znajduje się na oficjalnej stronie trzaskowski2020.pl. Na tę chwilę KO udało się zebrać już ponad 150 tys. wyrazów poparcia dla kandydatury.

Duża liczba podpisów jest ważna z tego powodu, aby nikt nie mógł unieważnić części z nich. Jest to możliwe w przypadku np. braku numeru PESEL lub kodu pocztowego.

 

Do startu kandydata w wyborach prezydenckich wymagane jest 100 tys. podpisów. Trzaskowski musiał zebrać je ponownie jako „nowy kandydat” – do startu uprawnieni są już Andrzej Duda, Szymon Hołownia, Robert Biedroń, Krzysztof Bosak, Władysław Kosiniak-Kamysz, Stanisław Żółtek, Mirosław Piotrowski, Marek Jakubiak, oraz Paweł Tanajno.

Do drugiej tury, według najnowszych badań opinii publicznej, wejdą zapewne urzędujący prezydent i jego główny kontrkandydat, czyli Rafał Trzaskowski.

/nt/

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ewaMaciek123454321Lehoo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lehoo
Lehoo

Wedle szczerbatego kurdupla formularze z podpisami poparcia dla Prezydenta Trzaskowskiego nie są wydrukowane na czerpanym papierze ze złoconymi brzegami, a zatem są nieważne

Maciek123454321
Maciek123454321

Na godzinę 18-tą licznik pokazuje już 232.000. Jutro znów idę dyżurować przy stoliku. Nasz stolik zebrał ok.6.000 podpisów.

ewa
ewa

e tam wg stanu na teraz ma 231 899