Rafał Trzaskowski spotkał się dziś z Szymonem Hołownią.

Trzaskowski z Biedroniem chcą założyć nowy ruch?

Szymon Hołownia w pierwszej turze wyborów zdobył aż 2,7 milionów głosów. Potężne poparcie udzielone temu kandydatowi spowodowało, że Rafał Trzaskowski postanowił spotkać się z nim i zabiegać o poparcie dla siebie w drugiej turze.

Hołownia w swojej kampanii przedstawił cztery ważne dla Polski postulaty – wprowadzenie weta demokratycznego i samorządowego, budowę zielonego ładu oraz wykreowanie apartyjnego charakteru prezydenta państwa.

 

Trzaskowski, oczywiście, poparł te hasła i pochwalił Hołownię za jego wysiłki. Przypomniał też, że szczególnie ważna jest dla niego troska o przyjazne środowisko, bo już wcześniej realizował ekologiczne postulaty w zarządzanej przez siebie stolicy. Również samorządność ma dla niego duże znaczenie, co podkreślił na spotkaniu. Kandydat KO zamierza powołać tzw. Radę Samorządową, która będzie opiniowała ustawy dotyczące działalności władz lokalnych.

Reprezentant liberałów, podczas rozmowy z Hołownią, zapewnił też, że będzie prezydentem ponadpartyjnym i otworzy się na wszystkie środowiska polityczne. „Otwieramy drzwi pałacu prezydenckiego na oścież” – zapowiedział kandydat. Prezydent Warszawy chce, by wśród jego doradców były też osoby bezpartyjne. Warto jednak podkreślić, że nie zadeklarował równoznacznie, iż nie będzie wśród nich osób powiązanych z PO i sojuszem Koalicji Obywatelskiej.

 

Nie chcę ustalać niczego na sztywno. W Kancelarii najważniejsza jest równowaga” – uargumentował swoją opinię Trzaskowski.

Dzisiejszy prezydent jest w 100 procentach partyjny, natomiast ja obiecuję, że będę niezależny i od nikogo nie będzie brał wskazówek” – dodał chwilę później.

Hołownia zdeklarował się już, że nie poprze publicznie kandydatury Trzaskowskiego. Przyznał jednak, iż debata z nim może pomóc jego zwolennikom podjąć decyzję, aby zagłosować zgodnie ze swoim sumieniem i przekonaniami politycznymi.

Pewne umizgi wobec Hołowni robi też obóz prawicy związany z Andrzejem Dudą. „Być może uda się mi go przekonać do tego, żeby oddał głos na Andrzeja Dudę, a za jego pośrednictwem przekonać i jego wyborców” – zapowiedziała wicepremier Jadwiga Emilewicz, która chce spotkać się z niezależnym działaczem.

Szymon Hołownia mówi o sobie językiem nowoczesnego, współczesnego konserwatysty. Z całą pewnością łączy nas wspólnota przekonań” – dodała.

Badania opinii pokazują, że większość wyborców Hołowni poprze kandydata KO.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments