Rafał Trzaskowski z nowym pomysłem wsparcia dla kobiet!

Trzaskowski przesłuchany. „Zachowanie policji ma znamiona szykan”

Wczoraj Trzaskowski pojawił się w Katowicach i przedstawił tam nową propozycję. Polityk chce, by polskie matki otrzymywały dodatek do emerytur w wysokości 200 zł. Nowa propozycja wyborcza trafiła podczas wiecu z udziałem żony kandydata KO.

 

Kobiety dokładnie wiedzą, ile energii potrzeba, aby wszystko w rodzinie działało tak, jak należy. Uważam, że kobiety, matki wychowujące dzieci, powinny być docenione, bo nie ma cięższej, bardziej odpowiedzialnej pracy” – mówił przedstawiciel opozycji. „Za tę pracę i zaangażowanie powinny otrzymywać dodatek do emerytury. Przynajmniej 200 zł za każde dziecko” – zapowiedział Trzaskowski.

Również małżonka polityka, Małgorzata, przychyliła się do propozycji.

Wiele razy o tym z Rafałem rozmawiałam. Ufam mu i wiem, że tego dopilnuje. Wy też możecie mu zaufać” – powiedziała podczas spotkania pani Małgorzata. „My Polki tworzymy wspólnotę, razem mamy super moc. I mój mąż o tym wie”.

 

W dalszej części wystąpienia pary pobrzmiewały feministyczne tony.

W tych trudnych czasach znowu mogliśmy się dowiedzieć o jednym: że bez naszych kobiet byśmy sobie nie poradzili. To one były na pierwszej linii” – mówił Trzaskowski.

Na spotkaniu w Katowicach kandydat KO wyraził też solidarność ze Ślązakami. Przypomniał, że jakiś czas temu prezes Jarosław Kaczyński oskarżał ich o to, iż są „zakamuflowaną opcja niemiecką” – politycy PiS często głosili podobne poglądy.

/nt/

Źródło: wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
6 lipca 2020 08:42

Czekamy na kolejne sondaże. Każda pomoc dla kobiet jest cenna, boję się jednak, żeby nie przesadził. Bo on też – jeśli wygra – będzie później rozliczany. Jest jednak inna rzecz. Trzaskowski wniósł do kampanii energię, która zaskoczyła i przeraziła pisowców. Zaskoczyła zresztą nie tylko PiS. Pozostali kandydaci opozycyjni zaczęli się zachowywać tak, jakby uszło z nich powietrze. Jedynym, który utrzymał swoje tempo, był Krzysztof Bosak. Jak to się mówi, Rafał skradł show. Ale teraz pozostali, czyli Hołownia, Kosiniak-Kamysz i Biedroń nie mogą się zachowywać jak obrażone mimozy. Zgadzam się w 100% z Jackiem Żakowskim, który uważa, że nie ma co się użalać, ale że wszyscy powinni jednoznacznie poprzeć Trzaskowskiego. Odsyłam do świetnego artykułu na WP. Ja początkowo postawiłem na Biedronia, ale po wkroczeniu Trzaskowskiego uznałem, że to jednak będzie mój kandydat. Cieszę się, że po raz pierwszy od wielu lat mogę zagłosować nie „przeciw”, nie wybierać „mniejszego zła”, tylko zagłosować pozytywnie. Oczywiście, nie we wszystkim się zgadzam z Trzaskowskim, ale mogę jednak z czystym sumieniem powiedzieć, że to mój kandydat. Myślę, że większość forumowiczów zgodzi się tutaj ze mną. TRZASK! MAMY DOŚĆ!

Grzegorz
Grzegorz
6 lipca 2020 10:15

Dużo lepszy pomysł niż emerytura dla matek , które nigdy nie pracowały a urodziły czworo dzieci.