Rafał Trzaskowski zapowiada utworzenie nowego ruchu obywatelskiego

Wyniki w Warszawie

Rafał Trzaskowski odwiedził wczoraj Gdynię, gdzie zapowiedział reorganizację KO. „Nie wiem, jak wy, ale my przyzwyczailiśmy się do tej niebywałej energii. Naszym wspólnym zadaniem jest to, żeby kontynuować budowę nowej solidarności” – zaczął. „Musimy stworzyć potęgę, ruch obywatelski, który pozwoli wygrywać wybory”.

 

Następnym razem wygramy. Musimy wyciągnąć rękę do tych, którzy głosowali inaczej (…). W pewnym sensie zwyciężyliśmy, bo od lat nie było takiego przebudzenia” – dodał były kandydat KO w wyborach prezydenckich.

Chwilę później zapowiedział stworzenie nowego „ruchu obywatelskiego”, ogłaszając, że jeszcze pod koniec lipca spotka się z osobami zainteresowanymi projektem. „Jestem gotów do rozmowy absolutnie z każdym” – oświadczył prezydent Warszawy.

 

Choć nie poznaliśmy szczegółów inicjatywy Trzaskowskiego, to media spekulują, że chodzi najprawdopodobniej o stworzenie w miejsce KO nowej koalicji politycznej. Składałaby się ona m.in. z przedstawicieli samorządów i działaczy społecznych. W spotkaniu, oprócz mera stolicy, wzięli udział Borys Budka i Aleksandra Dulkiewicz.

To nie jest koniec. To jest początek nowej drogi. Wspólnie dokonamy tego. Musimy podawać rękę drugiej osobie, niezależnie od poglądów politycznych. Wszyscy jesteśmy po jasnej stronie mocy i zawsze powinno to nas wyróżniać” – mówił Budka. „Chcę wam obiecać nową energię, nową platformę, nową solidarność” – obiecał.

Analogicznie ze zmianami w KO i tworzeniem nowego ruchu obywatelskiego, reformie w nieodległej przyszłości ma ulec również sama Platforma Obywatelska. Jeszcze po wakacjach, jak podaje część mediów, ma dojść do zmiany nazwy partii i przedstawienia zupełnie nowego programu politycznego.

/nt/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
JantarZwinkaandrzejTocquevilHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Oby tylko do tej beczki miodu nikt nie dolewał dziegciu w postaci lewicy, PSL-u czy kukisa. Nie mam na myśli ludzi o tych poglądach lecz ich zaśniedziałych przywódcach i działaczach.

Tocquevil
Tocquevil

To powinien być prawdziwy ruch obywatelski! Bez „domieszek” partyjnych. Obawiam się, że włączenie się tutaj PO mogłoby być „pocałunkiem śmierci” (no chyba, że byłaby to całkowicie nowa strategia, wola działania i uwolnienie się od obecnej rutyny).

Jantar
Jantar

Jeśli Budka zapowiedział takie zmiany w PO/KO to na pewno je wprowadzi. Choćby Schetyna wył z wściekłości. Zawsze się dziwiłam, czemu Tusk trzymał Schetyną na dystans, a tu w ostatnich latach okazało się, że Schetyna był zbyt słaby. Budka rządzi w PO od stycznia i zobaczcie, jaką kampanię miał Trzaskowski – była przecież dziełem nie tylko sztabu Trzaskowskiego i samorządowców, ale także udział miała PO. I okazała się najlepszą kampanią od 5 lat.

Zwinka
Zwinka

Jeszcze się nie zaczęło, a już zaczynają różni wynajęci komentatorzy wiercić dziury w tej beczce. Do silnego ruchu niezbędne są struktury i pieniądze, bez tego nic się nie zrobi. PSL i Lewica są zbyt zarozumiałe, żeby w to wejść i bardzo dobrze, ale Hołownia będzie mieszał ile wlezie. No i jest oczywiste, że muszą to być ludzie młodsi, z otwartymi głowami. Poczekajmy i bądźmy dobrej myśli.

Jantar
Jantar

Ci zaśniedziali przywódcy, z Hołownią włącznie, aczkolwiek to akurat przy nich świeżynka, patrzą tylko na czubek własnego nosa. Dla nich liczy się tylko ich własne ego.

andrzej
andrzej

Nie czas nie rozbudzanie sceptycyzmu – czas na każde działanie pozytywne niosące nadzieje.