Rafał Trzaskowski zbojkotuje „debatę” w wykonaniu Telewizji Publicznej!

Trzaskowski za odwołaniem Czarnka

TVP zaprosiła Rafała Trzaskowskiego do udziału w poniedziałkowej „debacie”. Przedstawienie w wykonaniu prorządowych dziennikarzy miało odbyć się w Końskich – kandydat KO odmówił jednak uczestnictwa w tym spektaklu poparcia dla PiS. Zaproponował zamiast tego, by 15 różnych redakcji wzięło udział w konferencji w Lesznie. Spotkanie ma odbyć się w tym samym czasie co „debata” TVP.

 

Na wydarzenie nazwane przez Trzaskowskiego „Areną Prezydencką” zaproszono 15 redakcji o profilu centrowym, liberalnym, prawicowym i nawet skrajnie prawicowym. Przywołanymi mediami są TVN, Polsat, TVP, PAP, Onet, Wirtualna Polska, wPolityce.pl, Radio ZET, Radio TOK FM, RMF FM, „Gazeta Wyborcza”, „Do Rzeczy”, „Rzeczpospolita”, TV Trwam oraz zupełnie egzotyczny i skrajny „Najwyższy Czas!”. Każda z tych redakcji będzie reprezentowana przez jednego dziennikarza, który będzie mógł zadać w jej imieniu aż dwa różne pytania.

Trzaskowski będzie miał następnie czas dwóch minut na udzielenie odpowiedzi. Kolejność zadawania pytań przez redaktorów będzie losowana przed konferencją. Sygnał z nadawania rozmowy, jak podał sam Trzaskowski, ma zostać udostępniony wszystkim zainteresowanym tym mediom w Polsce.

 

Sztab kandydata KO, zgodnie z oczekiwaniami, uznał najwidoczniej, że „debata” TVP nie będzie spełniała podstawowych wymogów neutralności politycznej i uczciwości. Sposób prowadzenia „Wiadomości” TVP został przecież skrytykowany przez specjalistów Towarzystwa Dziennikarskiego i ponadnarodowego sojuszu OBWE.

Daje to podstawy do stwierdzenia, iż „debata” byłaby gigantycznym wiecem poparcia dla Andrzeja Dudy i przedstawieniem mającym upokorzyć jego przeciwnika. Trzaskowski, co nie powinno nikogo dziwić, nie godzi się na takie traktowanie.

Konferencja prasowa kandydata opozycji  odbędzie się w poniedziałek o 20.30. Leszno, gdzie będzie ona prowadzona, znajduje się w województwie wielkopolskim. Mieszkańcy miasta znani są z postępowych i otwartych poglądów politycznych. Pierwsza tura wyborów zakończyła się tu zdecydowanym zwycięstwem Trzaskowskiego, który uzyskał ponad 42% poparcia.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zgredzinka
Zgredzinka
5 lipca 2020 14:00

I tak będzie „gadał dziad do obrazu”.
Za nasze pieniądze każdy z kandydatów będzie przekonywał swoich zwolenników, bo przecież wiadomo, że każdy elektorat będzie oglądał swojego pupila.
Szkoda tylko forsy i czasu.

Andrzej
Andrzej
5 lipca 2020 14:55

Prezydent Trzaskowski już był na debacie w TVP. Teraz niech Duda wystąpi przed innymi mediami…

Waldemar
Waldemar
5 lipca 2020 17:57

Jest już po ptokach – Duda propozycję debaty w Lesznie odrzucił. Sporo ten stan rzeczy mówi o polskiej polityce i miejscu w którym się znajdujemy. Żyjmy w bańkach informacyjnych, ideologicznych, kulturowych etc. Dwa światy, które nie potrafią się spotkać. Choć chyba raczej nie chcą (co w przypadku akurat Leszna bardziej dotyczy jednak urzędującego prezydenta niż kontrkandydata)

Jacek Doliński
Jacek Doliński
6 lipca 2020 00:33

Debata w Lesznie to genialny ruch sztabowców Trzaskowskiego!
1. Wytrącili PiSim propagandystom argument, że Trzaskowski stchórzył bo nie wziął udziału w ICH debacie.
2. Organizując wydarzenie dokładnie w tym samym czasie co ustawka kur.wizji w Końskich:
– zabierają „debacie” Dudy sporą część uwagi mediów – bo zapraszają do swojej debaty wszystkie media i gwarantują swobodę zadawania pytań;
– dają możliwość porównania w czasie rzeczywistym meritum (treść pytań, poruszana w dyskusji tematyka i jej istotność w aktualnej sytuacji);
– j.w. stylu wypowiedzi obu kandydatów (mowa ciała, używanie głosu, umiejętność stawiania czoła trudnym pytaniom i rzeczowej polemiki).
Nie chciałbym w tej chwili być jednym ze sztabowców Dudy!

Maja
Maja
6 lipca 2020 08:40

Niezła bezczelność – zapraszać Rafała Trzaskowskiego na organizowaną przez TVP konwencję wyborczą Dudy.
Duda już przegrał,