Rafał Ziemkiewicz nie zostanie wpuszczony do Wlk. Brytanii?

Dariusz Rosati zaatakowany przez Ziemkiewicza: „Ależ z pana odrażająca kanalia”

„To jest mężczyzna z doświadczeniem w antagonizowaniu społeczności, w których są mniejszości. Obecność Ziemkiewicza nie sprzyja dobrym relacjom społecznym” – powiedziała dziennikowi „The Guardian” brytyjska parlamentarzystka Rupa Huq. Złożyła wniosek do odpowiadającego za politykę imigracyjną, bezpieczeństwo i porządek publiczny departamentu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych (The Home Office) o niewpuszczenie na teren Wielkiej Brytanii Rafała Ziemkiewicza. W najbliższy weekend ten prawicowy publicysta ma zaplanowane publiczne spotkania w Bristolu i Cambridge.

„The Guardian” tak opisuje publikacje Ziemkiewicza: – „Porównał muzułmanów do „najeźdźców” i „barbarzyńców”. (…) Napisał artykuły, w których twierdzi, że nie ma nadziei dla Francji, skoro francuscy muzułmanie czekają na to „kiedy biali ludzie będą wyczerpani, żeby mogli stopniowo rozszerzyć swoje enklawy szariatu i przejąć kontrolę nad całym krajem”.

Przed skutkami głoszenia przez Rafała Ziemkiewicza swoich poglądów wśród Polaków zamieszkujących Wielką Brytanię przestrzega Fiyaz Mughal z organizacji zwalczającej ekstremizm Faith Matters. – „Tacy mężczyźni próbują przeniknąć do nich za pomocą radykalno-prawicowej retoryki. To jest ekstremum zgodnie z definicją Home Office. Ich komentarze są antysemickie i wymierzone w społeczność LGBT. Problem w Polsce jest coraz większy, nie ma nad nim żadnej kontroli – powiedział „Guardianowi”.

„The Guardian” przypomina, że w lutym ubiegłego roku na lotnisku pod Londynem został zatrzymany Jacek Międlar – były ksiądz, narodowiec i antysemita. W Wielkiej Brytanii publicznie nie mógł wystąpić również kolejny polski nacjonalista Marian Kowalski.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
AndaWaldemar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Waldemar
Waldemar

Sensowne postępowanie. Anglicy dosyć mają własnych Ziemkiewiczów, na diabła im import!

Anda
Anda

Co zrobią Anglicy – nie wiem. Ale poziom schamienia tego prostaka czyni spustoszenie. Wyjątkowy parszywiec.