Rafalska twierdzi, że dzięki 500+ rodzi się więcej dzieci – „Pani minister, dlaczego Pani bezczelnie kłamie?”

Rafalska chce prześcignąć Mazurek w atakowaniu Tuska?

„Europoseł PiS E. Rafalska w Otwocku: Dzięki programowi Rodzina 500 plus rodzi się w Polsce więcej dzieci” – taką oto wiadomość można przeczytać na oficjalnym koncie twitterowym PiS. Jak wiadomo, obecna eurodeputowana przez ponad trzy lata była minister rodziny, pracy oraz polityki społecznej w rządzie PiS i odpowiadała za wprowadzanie tego programu.

 

Słowom Rafalskiej przeczą dane Głównego Urzędu Statystycznego. – „Pani minister, dlaczego Pani bezczelnie kłamie? Dzieci rodzi się coraz mniej. W 2018 r. zarejestrowano 388 tys. urodzeń żywych. To oznacza, że po dwóch latach wzrostu liczba urodzeń spadła o prawie 14 tys. W ubiegłym roku zmarło ponad 414 tys. osób. Dane GUS” – napisał jeden z internautów. Dla polityków PiS prawda – zwłaszcza podczas kampanii wyborczej – nie jest jednak najważniejszym kryterium i liczą na to, że „ciemny lud” wszystko kupi.

„Czy nie można tych pisowskich bredni konfrontować w sądzie, w trybie wyborczym?”; – „Wpływ 500+ na życie Polaków: Polaków ubywa, żyje się coraz gorzej”;

 

– „Kolejne kłamstwo – jakieś statystyki widzieliście, czy znowu Wam prezes w pamięci obliczył?”; – „Czy przynależność do waszego ugrupowania obliguje do kłamstw?” – komentowali internauci na Twitterze.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
smętekBartandreMariolaJacek Doliński Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jacek Doliński
Jacek Doliński

Bezczelne kłamstwa to statutowy obowiązek każdego prominentnego PiSiego (niezależnie od płci). Pokazuje to codzienna praktyka ostatnich czterech (jeszcze niecałych) lat.

Mariola
Mariola

Tam wszyscy kłamią. To nie jest wyjątek, niestety. Obrzydliwość, Jeżeli nawet przez pomyłkę powiedzą prawdę to i tak nie uwierzę. To okropne , ale wypełzła ogromną ilość robactwa, br….

andre
andre

podstawowym obowiązkiem kazdego prominentnego członka pis jest kłamać ile sie tylko da, pani rafalska nie odbiega od normy

Bart
Bart

Pisowskie dzbany już taki mają, muszą kłamać, bo inaczej dostają wrzodów i zgagi. NIejaki Suski twierdzi na przykład, że Polska pochłania więcej co2 niż emituje.

smętek
smętek

Stara zasada, jeśli fakty są inne od przedstawianej rzeczywistości tym gorzej dla faktów. Oni z sekty Kaczyńskiego, z nim samym i Pinokiem na czele, nie potrafią już nie kłamać.