Co z „reparacjami”? Raport Mularczyka „ciągle wkrótce”, bo zbyt dużo trudnych słów do przetłumaczenia…

„Poseł RP [Arkadiusz Mularczyk] nazywa sędziów SN, prawników UE oraz polskich obywateli psami. Niebywałe chamstwo”

Zespół taki działał, pod kierownictwem posła PiS Arkadiusza Mularczyka podczas ubiegłej kadencji. Teraz sama sprawa jakoś „przyschła”, a zadanie zespołu, czyli opracowanie raportu dotyczącego strat Polski poniesionych w wyniku II wojny światowej, nie wydaje się zbyt pośpiesznie realizowane.

 

Sam Mularczyk podsumowując w połowie roku prace swojego zespołu, zapowiedział w rozmowie z PAP, że raport będzie gotowy na 1 września i podkreślił, że wysokość strat została już oszacowana na ponad 850 mld dolarów.

Wyraził też nadzieję, że nieistniejący dziś zespół lada moment będzie znów powołany… Tak czy siak „sprawa reparacji wojennych będzie w tej kadencji kontynuowana i prowadzona, natomiast jest kwestią otwartą, czy to będzie w parlamencie i na jakim szczeblu w parlamencie” – oznajmił PiSowiec.

 

Tak w ogóle, to raport ws. strat wojennych Polski – zdaniem posła „jest w zasadzie gotowy. Natomiast jesteśmy na etapie dosyć żmudnego tłumaczenia tego raportu na języki obce, to jeszcze troszeczkę potrwa…” – oświadczył.

Następnie podkreślił „w dużej mierze raport jest zakończony, ale (jeszcze go) finalizujemy”

Na pytanie, kiedy zostanie przedstawiony pada prosta odpowiedź – wtedy, kiedy będzie już gotowy.

A co z publikacją tego dokumentu? Kiedy? Gdzie? „To jest uzależnione od ukończenia raportu i od decyzji politycznej o charakterze i miejscu publikacji” – zapewnia Mularczyk.

Parlamentarny zespół ds. oszacowania wysokości odszkodowań należnych Polsce od Niemiec za szkody wyrządzone w trakcie II wojny światowej powstał pod koniec września 2017 r. z inicjatywy PiS.

PiSowskie władze wielokrotnie w ostatnim czasie zapowiadały, że będą się domagać od Niemiec reparacji wojennych, twierdząc, że sprawa ta nie została po II wojnie światowej w należyty sposób załatwiona, choć z pozycji Berlina jest zamknięta.

/p/

Źródło: dziennik.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
gustawRafał PMaciek123454321ObserwatorZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ech
ech

Następna Komisja-utopia wzorem „smoleńskiej” służyć ma do dojenia naszej kasy, tworzenia mitów i zaciemniania bieżących afer Banasiowych.

erwinek
erwinek

No cóż Smoleńsk się zużył to trzeba dać suwerenowi następny temat aby suweren miał czym się ekscytować podczas długich zimowych wieczorów

Zbyszek
Zbyszek

Zupełnie poważnie pytam owego Mularczyka. Skoro moi dziadkowie w wyniku wywołanej przez Niemców wojny stracili majątek ziemski położony na terenie dzisiejszej Białorusi a dwójka moich wnuków jest obywatelami RFN to mają mi oddać pieniądze za ten majątek?

Obserwator
Obserwator

Kolejny zamulacz aktualnych afer znów odpalił!

Maciek123454321
Maciek123454321

Jak już ten zespół idiotów zakończy pracę nad odszkodowaniami od Niemiec, proponuję z marszu rozpocząć pracę nad odszkodowaniem od Szwecji za potop. Zrabowane dzieła sztuki niech oddadzą, niech zapłacą za ponad 50 zniszczonych zamków i pałaców. A co! A potem zabrać się za Rosję. Jak szaleć, to szaleć.

Rafał P
Rafał P

Ten zespół jest równie efektywny jak ten maciorowy, który już prawie dochodzi do końcowych wniosków, po prawie 10 latach.

gustaw
gustaw

A kiedy odszkodowania od Rosji ? Nasze straty na wschodzie są dużo większe. 50% terytorium Polski i zniszczenia. Straty w ludziach podobne do niemieckiego okupanta.