Rasizm ma się dobrze. Nauczyciel pobity za obronę czarnoskórego mężczyzny.

Rasizm ma się dobrze. Nauczyciel pobity za obronę czarnoskórego mężczyzny.

Marek Czerwiński, nauczyciel z Wieliczki, stanął w obronie Afrykańczyka zaczepianego przez dwóch agresywnych mężczyzn. Nacjonaliści obrażali czarnoskórego mężczyznę w autobusie.

 

W obronie napastowanego człowieka stanął odważny nauczyciel, który zapłacił za to. Agresywni sprawcy zaatakowali go i pobili zaraz po tym, gdy grupa opuściła autobus. „Odważni” napastnicy rozpierzchli się następnie po okolicznych osiedlach.

Incydent został potwierdzony przez funkcjonariuszy policji z KPP w Wieliczce. Aspirant Paweł Tomasik z tamtejszego komisariatu przyznał, że na miejsce zdarzenia przyjechała karetka pogotowia i pomogła poturbowanemu nauczycielowi.

 

Czerwiński jest dumny z tego, że pomógł Afrykańczykowi i stanął przeciw rasistom. „Stanąłem w obronie czarnoskórego mężczyzny, którego zaczepili dwaj „patrioci”. Chwilę wcześniej, gdy krzyczeli w autobusie „je*ać Żydów”, nikt nie reagował. (…) Pozdrowienia dla wszystkich, którzy pieją, że w Polsce nie ma rasizmu, LGBT to nie ludzie tylko ideologia” – napisał na Facebooku mieszkaniec Wieliczki.

Rasistowscy agresorzy są właśnie poszukiwani przez policję. Czy czeka ich kara? Trudno powiedzieć, bo przecież państwo PiS samo prowokuje tego typu incydenty.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janina
Janina
15 lipca 2020 20:53

Halo ! KINGO DUDO ! Może teraz coś mądrego powiesz ? I nie nam, ale tatusiowi ? Przypomnij ojcu, że karma wraca i kto sieje wiatr ten zbiera burze. Całe zło, które sam posiał, albo „nie widział”, bo odwracał głowę na niegodziwości – wróci. Prędzej, czy później, ale wróci.

Radek
Radek
16 lipca 2020 23:55

Żenująca ustawka