Reakcja TVP na Strajk Kobiet? 8 marca zostanie uruchomiona stacja TVP Kobieta

Reakcja TVP na Strajk Kobiet? 8 marca zostanie uruchomiona stacja TVP Kobieta

8 marca ma zostać uruchomiona nowa stacja Telewizji Polskiej – TVP Kobieta. Organizowany przez Iwonę Bocian-Zalewską kanał ma kosztować blisko 18 mln zł.

 

TVP Kobieta ma skupiać się na zagadnieniach lifestyle’owych i rozrywkowych. Oprócz tego, ma „umacniać rodzinę”, „kształtować postawy prozdrowotne”, „przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu” oraz „integrować społeczeństwo”.

Według części obserwatorów powstanie nowej stacji jest związane z ostatnimi Strajkami Kobiet, które zraziły do TVP, PiS i rządu znaczną część polskich kobiet. Telewizja, potencjalnie, może być przydatna do odzyskania utraconych wpływów.

 

Do wcześniej wspomnianej tezy przychylił się m.in. doktor Łukasz Szurmiński. Naukowiec, w rozmowie z serwisem Gazeta.pl, stwierdził, że:

Poparcie dla rządu po masowych protestach kobiet zaczęło jednak spadać, obrazki telewizyjne z przemocą wobec kobiet w czasie manifestacji robiły fatalne wrażenie. Myślę więc, że nie ma tutaj przypadku. Skoro propagandowo w telewizji próbuje się wykorzystać sport, to dlaczego nie zrobić tego w przypadku kanału adresowanego w głównej mierze do kobiet”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Będziecie oglądali nową stacje z oferty Telewizji Polskiej?

/nt/

Źródło: gazeta.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
25 stycznia 2021 22:18

Jeszcze niedawno była mowa, że w ofercie mają być także babskie seriale. Teraz czytam, że „ma „umacniać rodzinę, kształtować postawy prozdrowotne, przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu oraz integrować społeczeństwo”. Czyli od rana do nocy będzie propagandowa papka, jak kobieta ma żyć, co robić, co myśleć. A więc spodziewam się w ramówce przez 6 godzin specjalnych wywiadów w „Pytaniu na śniadanie”, w których gwiazdy popierające PiS będą opowiadać, jak to spełniają się w domu, chodzą grzecznie do kościółka, pomagają w parafiach, żyją wg wskazań swoich spowiedników. Dalej spodziewam się w ramówce programów dla młodych mężatek i matek na temat, jak być posłuszną mężowi i jak wychowywać dziecko w katolickiej wierze i poddańczym stosunku do księdza. Okraszone to to może być jakimiś dokumentami religijnymi i biografiami „wspaniałych matek-Polek, które zrezygnowały z siebie, a czasem też oddały życie, dla swoich dzieci”. Oczywiście żadnych treści o tym, że kobieta ma prawa, bo praw tych nie akceptuje kościół.

Cóż, z ciekawości zerknę, czy moje przewidywania się sprawdzą.

Natomiast oglądać to mogę, ale wyłącznie seriale i to zagraniczne, bo narodowej katolickiej papki nie trawię. Jeśli nic takiego w ofercie nie będzie to kanał będę omijać bardzo szerokim łukiem. Włączę sobie ciekawszy, a wybór jeszcze jest.

A tak nawiasem mówiąc to ten kanał ma być tymczasowo na mux-ie 8-ym w miejscu TVP Rozrywki. Tym samym chyba już jest oczywiste, czemu ATM Rozrywka została pozbawiona koncesji w dziwnych okolicznościach. Miejsce po niej na mux-ie 1 jest zapewne szykowane dla kanału TVP. Ciekawe, co zrobi KRRiT, bo ogłoszenie wyniku konkursu na to miejsce ma być na przełomie stycznia i lutego, a startowało 9 stacji od różnych nadawców. Nowe stacje od Polsatu i TVN-u nie mają żadnych szans, ale pozostałe to kto wie. Startuje też ATM Rozrywka. Będzie ciekawie, jeśli KRRiT wybierze stację, która jeszcze nie istnieje i nie będzie w stanie ruszyć przez długie miesiące. A tymczasem nadawca ATM Rozrywki skierował pozew do sądu i czekają na rozprawę i wyrok. Tu też może być ciekawie, bo zapewne wiele będzie zależało od tego, jaki sędzia będzie rozstrzygał sprawę. Krótko mówiąc szykuje się wielka afera.

HerodAntypis
HerodAntypis
26 stycznia 2021 07:15
Reply to  Jantar

To taki islam dla kobiet, tyle że pod katolickim szyldem. Rozpaczliwa próba powrotu do patriarchatu, ulubionego systemu starotestamentowych pastuchów.

Pumeks
Pumeks
27 stycznia 2021 07:09
Reply to  HerodAntypis

jasne, już wszyscy widzimy tę wielomilionową widownię. Obstawiam programy o gotowaniu, sprzątaniu, opiece nad dziećmi i o modlitwie. Niech się bawią, podatnicy fundują.
Następny kanał będzie się nazywał „TVP ksiądz”

Czytelnik
Czytelnik
25 stycznia 2021 22:23

Ciekawe czy Czarnek będzie na tym kanale miał swój show?

Damian
Damian
26 stycznia 2021 01:30

Taki rozwój to ja rozumiem, bo I coraz więcej produkcji, lepszej jakości, platformy online, a teraz to I jeszcze kanał z programami dla kobiet

Rafapon
Rafapon
26 stycznia 2021 02:34

A przodowniczki pracy będą się tam produkowały?

Jantar
Jantar
26 stycznia 2021 10:30
Reply to  Rafapon

Raczej przodowniczki dużych rodzin, bo oczywiście promowane będą rodziny z 10-15-ą dzieci, które to matki rodziły już od 18-ego roku życia.

Zwinka
Zwinka
26 stycznia 2021 15:08

Powinno być Kobieta – Katoliczka chyba ?

roksana
roksana
27 stycznia 2021 01:01

I bardzo dobrze, bo faceci mają pełno kanałów z programami dla nich, to dla kobiety też się należy taka opcja. No i data startu też fajna

marianka
marianka
29 stycznia 2021 00:29

Fajna sprawa, bo to taki element jakiego mi brakowało w tym całym rozwoju telewizji polskiej. Niby niewiele ale jak dużo zmienia