„Reanimowana” przez PiS spółka Autosan przyniosła 33 mln strat i śledztwo w sprawie zaniżania cen

Autosan już nie militarny, ale elektryczny

Historia Autosana sięga XIX w. Losy producenta autobusów są zawiłe, pełne wzlotów i upadków. Ostatecznie w 2013 roku spółka ogłosiła upadłość. Rok później próbowano ją sprzedać, ale bez skutku. W końcu z pomocą przyszedł rząd PiS.

 

W 2016 w fabryce, przy udziale premier Beaty Szydło, doszło do oficjalnego podpisania aktu notarialnego, zgodnie z którym właścicielem przedsiębiorstwa Autosan zostało konsorcjum spółek PIT-RADWAR i Huta Stalowa Wola należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Dziś widać, że „reanimacja” przeprowadzona przez rząd PiS w 2016 nie przyniosła najlepszych rezultatów. Jak twierdzi RMF FM opierając się na wnioskach prokuratury, Autosan, będący częścią państwowego koncernu Polska Grupa Zbrojeniowa mógł sprzedać nawet 150 pojazdów poniżej kosztów produkcji, w 30 różnych przetargach.

 

Postępowanie wszczęto w czerwcu. Wiadomo, że ok. 30 przetargów, głównie dotyczących komunikacji miejskiej, może budzić wątpliwości śledczych.

Do tego Spółka przynosi ogromne straty. W zeszłym roku wyniosły one 33 mln zł. Ciekawostką jest to, że w ubiegłym roku spółka miała problemy z przetargiem wartym 30 mln zł, ponieważ przedstawiciele Autosanu złożyli ofertę 20 min. po upływie wyznaczonego terminu.

Co na to władze Autosanu, nie wiemy. Wiemy natomiast, że kiedy gazeta.pl, przy okazji wcześniejszych publikacji na ten temat, poprosiła  spółkę o komentarz, ta poinformowała, że: „nie może udzielić szczegółowych odpowiedzi ponieważ nie jest stroną postępowania„.

/md/

źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
marekJabisRafał PPolka gorszego sortuChermes Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krzysztof
Krzysztof

Trzeba zacząć od prostego pytania: kto jest prezesem Autosana i jak dostał tę robotę?

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Nie tylko prezes, a cały zarząd, personel pomocniczy, specjaliści od PR i tak dalej – wszyscy są do gruntownego prześwietlenia.

Chermes
Chermes

Jak widać dobra zmiana objęła nie tylko konie w stadninach ale również konie mechaniczne.
Ale prezesi, z nadania PiS, na pewno maja się dobrze.

Rafał P
Rafał P

Czego dotknął Midas, już się złotem mieni.
Czego PiS się dotknie, w gówno się zamieni.

Jabis
Jabis

CBA … CBA …CBA !
Albo do roboty … albo do likwidacji!

marek
marek

szmaciarze mówili Polska w ruinie o cztery lata za wcześnie teraz pasuje