Reduta Dobrego Imienia złożyła pozew przeciwko aktywiście Bartowi Staszewskiemu

O 21:50 będę w #StudioPolska mówić o pozwie gminy Zakrzówek przeciwko aktywiście, który zawiesza tablice "Strefa wolna od LGBT". Reduta Dobrego Imienia wspiera Zakrzówek w walce o dobre imię mieszkańców i Polski - finansujemy sprawę i obsługę prawnąhttps://t.co/EflQIxiQnP pic.twitter.com/aVLXkKsSGP— Maciej Świrski (@Maciej_Swirski) September 26, 2020

Reduta Dobrego Imienia poinformowała o złożeniu pozwu o ochronę dóbr osobistych przeciwko aktywiście Bartowi Staszewskiemu do Sądu Okręgowego w Lublinie. Mężczyzna zasłynął tym, że jeździł do „stref wolnych od LGBT” i umiejscawiał tam tablice z napisami informującymi o takich strefach (i to w kilku językach!).

 

Jedno z takich zdjęć zostało wykonane w Zakrzówku w województwie lubelskim. Przedstawiciele RDI chcą złożyć pozew razem z tą wiejską gminą. Dlaczego?

Prezes RDI Maciej Świrski twierdzi, że działalność Staszewskiego źle wpłynęła na „polskie bezpieczeństwo narodowe”: „Zdecydowaliśmy się pomóc Zakrzówkowi. Finansujemy i zapewniamy obsługę prawną tej sprawy, ponieważ jest to element naszej działalności statutowej obrona dobrego imienia Polski, a sprawa jest szersza, niż tylko gmina Zakrzówek, bo idąc konsekwencjami do samego końca, ta sprawa bezpośrednio skutkuje na polskie bezpieczeństwo narodowe”.

 

Jako przykład podał ostatni wpis Joe’a Bidena w sieci i zasugerował, że USA mogłoby odwrócić się od Polski, jeśli – „nie daj Boże” (sic!) – wygrałby on wybory.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tego rodzaju informacja o gminie jako miejscu dyskryminacji odstrasza od tej miejscowości i turystów, i inwestorów, i niszczy reputację gminy w kontekście funduszy europejskich. W tej chwili w Unii Europejskiej trwa dyskusja o powiązaniu przekazywania dotacji z respektowaniem swoiście rozumianych ‚praw człowieka’. Fałszywa i zniesławiająca informacja o Zakrzówku jako o ‚Strefie wolnej od LGBT’ może spowodować, że gmina będzie miała mniejsze szanse uzyskania funduszy na swoje inwestycje” – podsumował Świrski.

/nt/

Źródło: interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
JarosławsmętekJantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

A przepraszam bardzo, uchwała przeciwko LGBT nie jest faktem??? Jest. Unia ma prawo decydować, czy chce przyznać fundusze takiej gminie, czy nie. Ma też prawo wiedzieć, że gmina uchwałami dyskryminuje część obywateli. Świat też ma prawo wiedzieć i to komentować. A prezydenta USA będą wybierać Amerykanie, a nie nasz rząd. I prezydent USA ma prawo decyzji, z jakimi krajami chce współpracy, a z jakimi i jakich powodów tą współpracę chce zerwać.

Jak widać po wypowiedziach, Reduta Dobrego Imienia chciałaby narzucać światu swój punkt widzenia i jak ludzie mają żyć. Polska już im nie wystarcza.

Jantar
Jantar

PS. Olga Tokarczuk miała otrzymać honorowe obywatelstwo Dolnego Śląska. PiS w przeddzień podjęcia uchwały zgłosił kandydaturę biskupa Deca, która przeszła w głosowaniu. Honorowe obywatelstwo miało więc zostać przyznane zarówno noblistce, jak i biskupowi. Tokarczuk odmówiła więc przyjęcia ze względu na poglądy i wypowiedzi biskupa przeciwko osobom LGBT. O sprawie piszą nawet mizerne dzienniki regionalne w największych dziurach w Meksyku!!!! Tak widzi nas świat, bo świat obserwuje, co się u nas dzieje.

Reduta Dobrego Imienia będzie teraz pozywać wszystkie dzienniki na świecie za to, że śmią pisać prawdę o Polsce?

smętek
smętek

My tutaj będziemy sobie dyskryminowali LGBT i wszystkich innych ale wiadomości o takiej postawie „światłych Polaków” nie mają prawa dotrzeć do możnych tego świata. Zmiany w sądownictwie polskim potrzebne są m.in. do tego aby nikt nie śmiał głośno mówić o draństwach.

Jarosław
Jarosław

czyli tak: uchwalamy strefę wolną od LGBT, ale jest to tajne. Jeżeli ktoś chce to odtajnić jest wrogiem Polski. Wtedy „pan” Świr…ski staje w obronie utajnienia ustawy bo nie będzie kasy z UE. To się nadaje do leczenia psychiatrycznego.