Reforma Czarnka. Niechęć do UE, Smoleńsk i „wyklęci” w szkołach

„Tępa propaganda obecnego rządu jest jeszcze bardziej prymitywna niż w PRL”

Minister Przemysław Czarnek gościł w Radiu Wrocław, gdzie mówił o konsekwencjach wprowadzenia programu „Polski ład dla edukacji”. Jako skutek reformy lekcje historii mają zostać podzielone na naukę historii: powszechnej i Polski. Czarnek wyjaśnił, dlaczego reformy skupiają się głównie na tej dziedzinie nauki.

 

„Historia dlatego, że jeżeli Polacy nie będą znali swojej historii, swojej przeszłości, nie będą związani ze swoją tożsamością, to siłą rzeczy Polska rozwijać się nie będzie. (…) Uczniowie ostatnich klas szkół ponadpodstawowych będą się uczyli historii całego XX wieku i początku XXI wieku, tego nie było w poprzednich latach. Ale chcemy zrobić tak, jak zapowiedzieliśmy w Polskim Ładzie, czyli zrobić dwutorowo: historia Polski i historia powszechna w szkołach ponadpodstawowych ze zwiększoną liczbą godzin” – wytłumaczył minister.

W ramach historii uczniowie będą się uczyli… m.in. o katastrofie smoleńskiej. Nie zabraknie także solidnej dawki eurosceptycyzmu i propagandy w pisowskim stylu.

Będzie też funkcjonowanie Polski w ramach Unii Europejskiej, ewolucja Unii Europejskiej z tworu praworządnego na twór niepraworządny, bo dzisiaj jest tworem niepraworządnym, który nie przestrzega własnych ram prawnym. I to widzimy dokładnie. (…) Również o tym się będą uczyć uczniowie, bo muszą poznać sytuację, w której jesteśmy” – kontynuował.

 

W programie nauczania znajdą się także informacje o tzw. żołnierzach wyklętych – uczestnikach walk z komunistami, którzy często są oskarżani przez historyków o antysemityzm, zbrodnie na ludności cywilnej i inne kontrowersyjne zachowania.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Reasumując, Czarnek podkreślił, że reforma ma zastąpić „pedagogikę wstydu”. Będzie więc jeszcze więcej hurrapatriotyzmu, indoktrynacji i buńczuczności.

Podejrzewamy, że u zasypanej tymi materiałami młodzieży wystąpi reakcja obronna. Miało to już miejsce w przypadku lekcji religii, które odniosły odwrotny skutek i doprowadziły do niespotykanej w Europie fali sekularyzacji najmłodszych osób.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lehoo
Lehoo
18 maja 2021 20:07

Czarnka, jak był mały odumarli rodzice. Wychowywał go jego krewny – ksiądz. Zrył mu rozum w sposób całkowity, czego efekty widzimy dzisiaj.

HerodAntypis
HerodAntypis
19 maja 2021 13:55
Reply to  Lehoo

Nie wiem, czy tylko rozum mu zrył

Jarosław
Jarosław
18 maja 2021 21:19

Ścigają za komentarze na temat Zera. Kiedy zaczną ścigać za komentowanie idioty Czarnka i jego chorych pomysłów? Wahadło propagandy wychylone kiedyś w lewo, wracając, rozpieprzyło komune. Teraz już chyba bardziej w prawo się nie da. Więc powinno przywalić w tych kato-narodowców w krótkim czasie.

Polska cofa się do średniowiecza
Polska cofa się do średniowiecza
18 maja 2021 21:44

Lekcje religii i historii o oszustwie smoleńskim zamiast zajęć pozalekcyjnych z modelarstwa

Mariusz
Mariusz
19 maja 2021 19:31

Zamiast lekcji religii powinny być podstawy ekonomii, wtedy każdy będzie miał pojęcie, skąd PiSiory brały kasę na swoje rozdawnictwo…

Chermes
Chermes
18 maja 2021 21:55

Może pan Czarnek skontaktuje się z rzeczniczką PiS, panią Elą Witek, w sprawie tych przedwojennych podręczników, z których uczyła się ona historii o pakcie Ribbentrop – Mołotow oraz o masakrze polskich oficerów w Katyniu?
Być może dałoby się je wznowić i włączyć do programu polskich szkół? 🙂
A w sprawie „żołnierzy wyklętych”, można by, w nowych podręcznikach, użyć definicji jaką usłyszałem od pewnego nastolatka:
„To byli polscy patrioci, walczący, po wojnie, z bolszewizmem, tak samo jak partyzanci UPA.”

Wujo Wkurw
Wujo Wkurw
18 maja 2021 23:31

Póki podła zmiana nie upadnie – robić tajne komplety, jak za okupacji. Każdy starszak „gorszego sortu” powinien tłumaczyć swoim wnukom i ich szkolnym kolegom, jakie kłamstwa i brednie są w szkolnych programach.

Jantar
Jantar
19 maja 2021 03:03

„Unia Europejska jest tworem niepraworządnym, uczniowie muszą o tym wiedzieć”

Cóż, od najmłodszych lat trzeba wbijać Polakom do głowy, że Unia jest czystym złem, a kościół, religia i partia PiS samym dobrem. Tak wyedukowani młodzi Polacy, którzy będą głosować w najbliższych wyborach, zagłosują na PiS. I z roku na rok coraz bardziej będzie spadać poparcie dla naszego członkostwa w Unii, aż pewnego dnia Kaczyński po prostu nas z niej wyprowadzi bez liczenia się ze społeczeństwem. I sądzę, że wypierdol (cytując klasyka) Polski z Unii czeka nas już wkrótce, może jeszcze w tym roku.

Predator
Predator
19 maja 2021 07:38

W Sèvres powinni wystawić czarnka jako wzorzec idioty.

Mariusz
Mariusz
19 maja 2021 19:32
Reply to  Predator

Tam już trzymają miejsce dla Suskiego…

Marek
Marek
19 maja 2021 09:37

Oświata nigdy nie miała szczęścia do „dobrego ministra”, ale ostatnie nominacje PiS to „totalna katastrofa”. Nie wiem bardzo co Czarnek swym wstecznictwem chce osiągnąć, kogo wychować? Jan Zamoyski napisał takie słowa które powinny być swoistym credo dla rządzących oświatą: „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…”Katastrofa, katastrofa i jeszcze raz katastrofa!!!! Wszyscy powinniśmy się zastanowić jak zapobiec ogłupianiu dzieci

Dron
Dron
20 maja 2021 14:15

Ależ głęboka musiała być dziura, z której go wyciągnęli.