Regulamin Sejmu nie przewiduje pytań o córki leśniczych

„Jesteś osobą publiczną i zakłamaną kur*** i mogę mówić co chcę”. Fala hejtu po materiale TVP

Taką odpowiedź na swoją interpelację w sprawie słynnej już „córki leśniczego” dostała posłanka PO Agnieszka Pomaska.

Chyba wszyscy już widzieli nagranie, na którym minister środowiska wręcza szefowi MSWiA kopertę przed posiedzeniem rządu. Niezrażony obecnością kamery, Jan Szyszko tłumaczył Mariuszowi Błaszczakowi, że „to jest taka córka leśniczego”.

Agnieszka Pomaska wystosowała oficjalne zapytanie poselskie, „w sprawie koperty wręczonej ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi przed posiedzeniem Rady Ministrów”. Pytała m.in. o to, co było w kopercie, kto zapoznał się z jej zawartością, czy w kopercie było CV „córki leśniczego”, czy Szyszko jest spokrewniony z leśniczym i jak on się nazywa.

Odpowiedź przyszła szybko i brzmiała krótko – regulamin nie przewiduje pytań o córki leśniczych. – „W przypadku niewygodnych pytań z pomocą rządowi przychodzą marszałkowie sejmu z PiS. Interpelacja ws. #corkaleśniczego zablokowana w Sejmie” – napisała Pomaska na Twitterze. Dołączyła oficjalne pismo podpisane przez wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego, z którego wynika, że Prezydium Sejmu nie nadało zapytaniu formalnego biegu z powodu „niezgodności z zakresem przedmiotowym spraw, o których mowa w art. 195 ust. 1 regulaminu Sejmu”.

Wspomniany artykuł regulaminu stanowi, że „zapytania poselskie składa się w sprawach o charakterze jednostkowym, dotyczących prowadzonej przez Radę Ministrów polityki wewnętrznej i zagranicznej oraz zadań publicznych realizowanych przez administrację rządową”. Wychodzi na to, że sprawa „córki leśniczego” nie mieści się w żadnej z wymienionych kategorii.
(Źródło: gazeta.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Maciek123454321Jacekbart Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bart
bart

No przecież wiadomo było, że nikt z pis nie będzie tłumaczył, komu córa leśniczego (o nazwisku Korynt) robiła dobrze.

Maciek123454321
Maciek123454321

Ależ proszę Pana! Jak Pan może????? Córka leśniczego jest dziewicą (orleańską) 😉

Jacek
Jacek

I znowu Szyszko organizuje kurs z zadawania pytań…