Rekordowa nagroda dla dobroczyńcy Rydzyka i wierzyciela Kaczyńskiego

RMF FM nieoficjalnie: Kazimierz Kujda podał się do dymisji

Kazimierz Kujda, prezes Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, zasłynął kilka lat temu, gdy lider PiS Jarosław Kaczyński ujawnił w swoim oświadczeniu majątkowym, że pożyczył od niego 25 tys. zł. Opłaciło się! Później już było tylko lepiej… A teraz zainkasował jedną z rekordowych nagród, jaką hojną ręką PiS–owska władza uhonorowała swoich funkcjonariuszy. Tylko Mariuszowi Błaszczakowi trafiło się więcej. Jak podaje „Super Ekspress” nie dorównała mu nawet była szefowa rządu, nie mówiąc o obecnym premierze i wszystkich ministrach. Kazimierz Kujda, zarabiający miesięcznie 26,4 tys. zł skasował za 2017 rok aż 77 tys. zł ekstra – podaje Money.pl i zwraca uwagę, iż jest to bonus większy niż roczne zarobki przeciętnego Polaka!

Nagroda została przyznana prezesowi – na wniosek rady nadzorczej NFOŚiGW- przez ówczesnego ministra środowiska Jana Szyszkę. Tak bardzo zasłużył się dla poprawy wyniku finansowego funduszu i sprawnego wdrażania programów środowiskowych – informuje portal.

Na tym jednak nie koniec. Kazimierz Kujda znany jest też z niebywałej hojności wobec toruńskiego redemptorysty. Ten PiS–owski wysoki urzędnik zdecydował, że na początku 2016 roku fundacja Lux Veritatis otrzymała ok. 26 mln zł w ramach ugody z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Miał to być rodzaj odszkodowania za cofnięcie przez poprzednie władze Funduszu dofinansowania projektu geotermii toruńskiej.

W listopadzie 2017 roku NFOŚiGW podpisał też umowy na ok. 30 mln zł z kontrolowane przez Lux Veritatis Geotermią Podhalańską oraz Geotermią Toruń. W Toruniu za te pieniądze ma powstać ciepłownia, a w Zakopanem, ma być rozbudowany, o zwiększonej mocy, system geotermalny.

/jp/

Źródło: Money.pl/se.pl

 

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
antyuzurpatorTadeuszRafal Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafal
Rafal

czy to nie jest aby prywata i polityczna korupcja?

Tadeusz
Tadeusz

Czy to nie ten gość, który swoimi decyzjami, w trosce o geotermie toruńskie rydzyka spowodował to, że z jezior mazurskich prawie nie odprowadza się wód do Wisły i dalej do Bałtyku ? Efektem tego jest przepełnienie daleko ponad stany alarmowe wód w jeziorach i silne podmoczenie nabrzeży i brzegów jezior. Skończy się to bardzo tragicznie – powodziami na Mazurach w okolicach jezior i cieków wodnych, długoletnim zniszczeniem gruntów rolnych graniczących z jeziorami

antyuzurpator
antyuzurpator

Znaczy karakan pożyczył do prywatnej kieszeni 25 tys. a oddał z budżetu (czyli z naszych) 77 tys. Dobrozmianowy interes.