Rekordowa sprzedaż słynnej książki Tomasza Piątka o Macierewiczu

Reklamowanie książki Piątka o Macierewiczu w TVP - zabronione

W ciągu miesiąca, sto tysięcy egzemplarzy książki Tomasza Piątka „Macierewicz i jego tajemnice,” trafiło na półki polskich księgarń. Mimo to, ciągle trudno ją zdobyć.

Dodruk wciąż trwa, cztery drukarnie pracują dzień i noc. Wydawca i księgarze mówią o prawdziwym rekordzie. „Na polskim rynku takie rzeczy się nie zdarzają” – z niedowierzaniem mówi autor, komentując liczbę sprzedanych egzemplarzy książki o rosyjskich powiązaniach polityka PiS. Szef wydawnictwa Arbitror – Marcin Celiński zaznacza, że wielkim sukcesem w Polsce jest sprzedaż tytułu w 20-30 tys. egzemplarzy. W tym przypadku sytuacja jest wyjątkowa, zdecydowanie mamy do czynienia z bestsellerem.

„Książka ukazała się 26 czerwca w nakładzie 10 tys. egzemplarzy. Cały nakład rozszedł się w ciągu jednego dnia, więc konieczny był dodruk, który trwa do dziś.” – mówi Tomasz Piątek.

Tymczasem, Marcin Celiński informuje, że dziś pełną parą rusza akcja promocyjna „Macierewicza i jego tajemnic”. W największych miastach w całej Polsce pojawi się łącznie 70 billboardów reklamujących książkę Piątka. Najwyraźniej wydawnictwo liczy na to, że można poprawić i tak rekordowy już wynik.

„Cieszy mnie, że ludzie czytają. To dobrze, że interesują się poważnymi sprawami. Na początku mieliśmy obawy, czy znajdą się chętni do lektury, skoro książka jest naszpikowana faktami, a przez to niełatwa. Na szczęście obawy okazały się bezpodstawne. Martwi mnie jednak, że ta książka musiała w ogóle powstać, że ministrem obrony naszego kraju jest Antoni Macierewicz.” – mówi autor. Piątek pytany o to, co się dzieje z zawiadomieniem do prokuratury, które złożył minister Macierewicz z powodu publikacji, odpowiada: „Nie dostałem żadnego wezwania na przesłuchanie. Wygląda na to, że nawet prokuratura nie traktuje poważnie absurdalnych, lecz groźnych oskarżeń Macierewicza, który zarzucił mi działania o charakterze terrorystycznym, w tym bezprawny zamach na urzędnika państwowego. Prokuratura rozgrywa sprawę medialnie, bo od razu powiadomiła PAP, ale jakoś nie kwapi się do działania” –  powiedział Piątek. Dodał, iż odnosi wrażenie, że „chodzi o zastraszenie dziennikarzy i opinii publicznej. O to, by nad moją głową wisiała groźba” – podsumował autor książki „Macierewicz i jego tajemnice”.
(Źródło: naTemat)

/p/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
6 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
StanAnkaPolka gorszego sortuMirandajacek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Dziś książka, jutro rozprawa, pojutrze wyrok. Smutny koniec byłego opozycjonisty, tajnego agenta SB i najlepszego agenta FSB w XXI wieku. Zdrada stanu.

Zgredzinka
Zgredzinka

Myślisz,że go rozliczą? …. przecież widać, że ta banda, choćby nas miała wszystkich pozabijać, to nie odda tej władzy nigdy !!!
Będzie jak w Wenezueli, Syrii, Turcji, Rosji, Bałorusi i gdzie tam jeszcze.

Tomasz
Tomasz

Obawiam się, że masz rację. Najbardziej mnie wkurza i smuci, że aby dokonać zamachu stanu nie musieli użyć wojska, policji, w zasadzie żadnych środków przymusu. Rozebrali naszą demokrację cegła po cegle, a nasze liberalne elity patrzą na to z rozdziawioną gębą i potrafią tylko marudzić, że „tak przecież nie wolno!”. Żadnych skutecznych środków obrony tylko czekanie, że demokrację obroni ulica.

jacek
jacek

zamknęli gęby januszom drobnymi z 500+.. jaki ten nasz naród chciwy i do tego głupi

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Przerażające jest to, że ci przekupieni 500+ nie zdają sobie sprawy, że szybciutko to oddadzą i to z nawiązką płacąc więcej za prąd, wodę, żywność i co tam jeszcze miłościwie nami rządzący wymyślą. Bo że wymyślą, to pewne jak amen w pacierzu.

Anka
Anka

‚…potrafią tylko marudzić…’ …CO, zdaniem pana, powinny robić liberalne elity, kiedy ‚jednoosobowa’ Polska zgarnęła wszystko? co jest naturalne, bo ‚większość’ w parlamencie dała im WSZYSTKO (rząd, prezydenta, TK, sądy, prokuraturę, policję i wojsko… co w takiej sytuacji można zrobić? przecież opozycja parlamentarna nie może wprowadzić do jakiejkolwiek ustawy nawet jednej poprawki, bo większość ją odrzuca:( jedyna szansa w ULICY…to jest realna siła, która może zagrozić prezesowi i jego sługom

Tomasz
Tomasz

Książka dość trudna w lekturze. Chciałbym usłyszeć opinię na jej temat z ust szefów kontrwywiadu z czasów PO-PSL. To co Piątek opisuje dzieje się przecież od lat. Nie wiedzieli, nie słyszeli, czy zignorowali?
W książce brakuje mi analizy jeszcze jednej mrocznej postaci o ogromnych wpływach, do której Antoś pędzi na złamanie karku – ojca dyrektora.

Miranda
Miranda

książka dotyczy Ministra Obrony Narodowej a miejsce dla biznesmena z Torunia to temat na oddzielne opowiadanie . To Minister jest w rządzie , to od niego zależy nasze bezpieczeństwo a w przypadku Macierewicza nasze niebezpieczeństwo , o czym przekonałam się po lekturze książki i po wywiadach w Superstacji . Oby Polacy nie musieli się przekonać fizycznie jak groźny facet ich”broni” Oby nie było jak u Norwida”czyny za wczesnie, książki za późno”.

Stan
Stan

Cała armia agentów pracuje nad tym polskim glupim plebsem, wciskając im mantre jak to Polska wstaje z kolan i dlatego są potrzebne takie radykalne i destrukcyjne kroki. Okropna sytuacja.