Rekordowo dużo etatów w Kancelarii Premiera – „Rząd – wielki, większy, największy…”

Decyzja rządu PiS przyznająca tylko górnikom 100% postojowego w rzeczywistości po raz kolejny dzieli społeczeństwo na lepszych i gorszych.

„Po ujawnieniu rozrostu aparatu kadrowego w ministerstwach jest i odp. z KPRM. 2015 – 583 pracowników / 56 funkcji kierowniczych. 2019 – 714 pracowników / 80 funkcji kierowniczych. Rząd – wielki, większy, największy…” – napisał na Twitterze Krzysztof Brejza. Poseł PO udostępnił odpowiedź Kancelarii Premiera na jego pytanie o stan zatrudnienia na początku 2015 i 2019 roku.

Ten przerost zatrudnienia Kancelaria tłumaczy m.in. likwidacją Ministerstwa Skarbu, którego pracownicy przeszli do KPRM. A w związku z powstaniem Centrum Analiz Strategicznych i Narodowego Instytutu Wolności trzeba było zatrudnić nowych.

– „Gdzieś swoich wiernych i biernych trzeba posadzić”; – „Oni mają takie wieloosobowe te rodziny. Mrowie ich a mrowie, jak pisała moja ulubiona pisarka…”;

– „Ile w rządzie Morawieckiego jest przechowywanych łącznie Misiewiczów – bez koniecznej wiedzy i niezbędnych kwalifikacji?”; – „Mają gdzieś prezesa, który dał suwerenowi słowo, że rząd odchudzi administrację?” – pytali i komentowali internauci.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
GREGRafał P Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafał P
Rafał P

Administracja zawsze wykazywała właściwości złośliwej odmiany raka. Zawsze się rozrasta, nawet gdy oficjalnie podlega redukcji.
A popatrzmy na to zdjęcie: jak niechlujnie wyglądają te wąskie, pomarszczone nogawki tych mini-sterów. Dobrze że nie mają dżinsów pochlastanych żyletką. Ale i tak wyglądają żałośnie. Jakby czekali na wyrok śmierci, albo 20 lat łagru, a nie odbierali awans.

GREG
GREG

Miało być skromnie.