Rekordowy wzrost zachorowań na koronawirusa na Śląsku, a Sasin twierdzi, że sytuacja jest pod kontrolą

Kolejny rekord zakażeń..

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane, dotyczące pandemii. Z 595 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce, aż 492 są z województwa śląskiego. Chorują przede wszystkim górnicy i ich rodziny.

 

Na „ratunek” na Śląsk ruszył minister aktywów państwowych Jacek Sasin i tak na Twitterze „uspokajał”: – „Sytuacja w śląskich kopalniach jest pod kontrolą dzięki wysiłkom sztabu kryzysowego. Trwa bezprecedensowa w skali kraju akcja badań przesiewowych. Wyrazy wdzięczności dla wszystkich służb zaangażowanych w walkę z koronawirusem, a także dla kierownictwa kopalń oraz górników”.

„Ale że co, jednak za mało było wykonywanych badań? Teraz „bezprecedensowo”? Jak mleko się wylało? Testy, głupcze! Gdybyście wcześniej je robili, jak się wam mówiło, nie byłoby dziś chorego Śląska. Macie swoją małą Lombardię”; –

 

„Ty…nieudaczniku od wyborów kopertowych…akcja badań przesiewowych…trwa wreszcie akcja badań wszystkich osób podejrzanych i z kontaktu z osobami chorymi na covid, coś czego nie zrobiliście od początku epidemii na terenie całego kraju-dlatego ciągle w Polsce epidemia trwa..”; – „Testy, testy, testy! Śląsk pokazuje skalę problemu i między bajki można włożyć tzw. wypłaszczenie” – „Jacek zrób coś dla Śląska i Ślązaków!!! Wyjedź stamtąd!!! Plaga koronawirusa im wystarczy!!!” – komentowali internauci.

Podawali też w wątpliwość kompetencje Sasina: – „Nikt racjonalnie myślący nie uwierzy już w żadne twoje słowo. Zostaniesz zapamiętany jako organizator 2 rzeczy: – lotu do Smoleńska, – wyborów 10 maja. Obie zakończyły się spektakularną katastrofą”; – „Ciekawe, ile testów można byłoby kupić za te wydrukowane karty wyborcze”; – „No to trzeba przygotować się na katastrofę, skoro Sasin mówi, że ma wszystko pod kontrolą”; – „Sasin za tydzień powie: za wszystko odpowiada min. Szumowski, ja nigdy nie byłem na Śląsku, nawet nie wiem gdzie to jest”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
BartPredatorandrzejMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Tragedia jest tym większa, że najprawdopodobniej to samo ma miejsce w każdym województwie tylko tam nie ma takich badań, bo tam nie ma takiej uprzywilejowanej grupy jak górnicy. Ponieważ większość przechodzi chorobę z łagodnymi objawami nie jesteśmy tego świadomi. Ale to tylko objawy bezpośrednie, czy nawet skutki łagodnego przejścia choroby nie zwiększy ryzyka zachorowań na innego, to tego nie wiemy i tę tezę nauka dopiero bada.
Ale co tam, przejmujmy się przede wszystkich tym co widać na powierzchni i dalej nie testujmy.

andrzej
andrzej

On ma swój rozum, tak uważa. I o ten rozum właśnie chodzi. Gdzie on go ma?

Predator
Predator

Kretyn sasin się wywinie, zwali to na byle kogo, kto będzie pod reką tak jak tragedię Smoleńska zwalił na Pana Premiera Donalda Tuska. Ale tej gnidzie nic nie pomoże skończy tak jak reszta pisuarów. Czekam na ten moment i się doczekam.

Bart
Bart

Jeśli Kaczyński każe Sasinowi powiedzieć, że stolicą Niemiec jest Bratysława, ten właśnie tak powie.