Rekordzista? 70 tys. kilometrów działacza PiS-u służbowym autem..

Rekordzista? 70 tys. kilometrów działacza PiS-u służbowym autem..

Wygląda na to, że niemal codziennie Andrzej Pruś wykorzystuje służbowe auto z kierowcą na trasie Starachowice-Kielce. Pruś to jeden z liderów Prawa i Sprawiedliwości w województwie świętokrzyskim a także doradca wojewody oraz przewodniczący sejmiku.

 

W trakcie całej kadencji, wg informacji uzyskanych przez oburzonych radnych sejmiku z Polskiego Stronnictwa Ludowego od marszałka regionu Andrzeja Bętkowskiego, Andrzej Pruś pokonał służbowym samochodem aż 69 230 kilometrów w okresie od listopada 2018 r. do 11 stycznia 2021 r.

Działacz PiS-u mieszka w Starachowicach, skąd, jak wynika z analizy trasy i ilości pokonywanych kilometrów, prawie w każdy powszedni dzień auto zabiera go do pracy w Kielcach (pracuje tam jako doradca wojewody) i odwozi do domu. Takim sposobem sekretarz PiS-u pokonuje jednego dnia ok. 200 km.

 

Zainteresowany milczy, nie komentując zaistniałej sytuacji a radni PSL-u nie spodziewają się refleksji i przyznania do błędu.

Zostań patronem KODUJ24.PL

/dl/

źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rafapon
Rafapon
23 lutego 2021 19:39

Głównym problemem jest nie to, że tyle jeździ, ale to, że obrazowo mówiąc, prezes przywozi w teczce swoich kandydatów. Posłowie, jak i urzednicy powinni być wybierani spośród lokalnych działaczy. A jeśli ktoś woli Kielce od Starachowic, to niech się tam przeprowadzi, zyska zaufanie tamtejszych mieszkańców, i jak go wybiorą, to do pracy będzie mógł dojeżdżać nawet rowerem.

smętek
smętek
24 lutego 2021 11:10
Reply to  Rafapon

Pomarzyć dobra rzecz…

druh Marek
druh Marek
24 lutego 2021 17:58
Reply to  Rafapon

Wszystko zależy od lokalnych działaczy. Czy dadzą Kaczyńskiemu wtrącać się w decyzje lokalnych struktur , czy nie. W Nowym Sączu lokalni działacze pokazali Kaczyńskiemu gest Lichockiej i olali panią Mularczyk, kandydującą na prezydenta miasta – postawili na tych, którzy maja własne zdanie i nie pomogło nawet lansowanie jej przez prezydenta Dudę w Dzień Zadusznych.

antyuzurpator
antyuzurpator
24 lutego 2021 09:14

Czy kierowca tego samochodu mieszka w Starachowicach? Jeśli nie, jeśli samochód garażuje w „centrali”, to trzeba x2, czyli 400 km dziennie.