Rekrutacja IT w Warszawie – dlaczego warto ją powierzyć ekspertom?

Rekrutacja IT w Warszawie – dlaczego warto ją powierzyć ekspertom?

Rekrutacja IT w Warszawie – dlaczego warto ją powierzyć ekspertom?Warszawa jest największym rynkiem usług IT w Polsce i jednym z największych w tej części Europy. Lokalni pracodawcy, w tym międzynarodowe korporacje, od dawna zgłaszają jednak poważne problemy ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników – nie tylko programistów, ale też analityków, wdrożeniowców, testerów aplikacji etc. Rekrutacja IT w Warszawie może przypominać drogę przez mękę, ale wcale nie musi. Dobrze będzie powierzyć ją wyspecjalizowanej agencji HR, która ma duże doświadczenie w rekrutowaniu pracowników dla sektora nowych technologii. Dlaczego warto? Najważniejsze argumenty omawiamy w naszym artykule.

Wyraźne skrócenie okresu rekrutacji

Większość pracodawców oczekuje, że uda się uzupełnić wakat w ciągu maksymalnie 4 tygodni, jednak w branży IT nikogo nie dziwi już przeciąganie procesu rekrutacyjnego nawet do kwartału. To w oczywisty sposób destabilizuje funkcjonowanie firmy, uniemożliwiając jej przyspieszenie prac i pozyskiwanie nowych zleceń. Jest to najważniejszy argument przemawiający za tym, aby kolejną rekrutację IT w Warszawie zlecić profesjonalistom.
Doświadczona agencja HR przede wszystkim wie, jaką strategię rekrutacyjną obrać, aby znaleźć pracowników w wymaganym przez klienta czasie. Może to być zarówno standardowa rekrutacja z publikowaniem ogłoszeń na portalach branżowych, jak również bardziej zaawansowane metody, które umożliwiają dotarcie do pracowników nieoficjalnymi kanałami. Wszystko zależy od potrzeb przedsiębiorcy, kwalifikacji poszukiwanych przez niego pracowników oraz oczywiście od budżetu.
Rekrutacja IT w Warszawie czy w dowolnym innym mieście zlecona
wyspecjalizowanej agencji zawsze przebiega znacznie szybciej, dzięki czemu okres nieobsadzenia etatów wyraźnie się skraca. Ma to bezpośrednie przełożenie na zwiększenie efektywności pracy firmy i jej sukces biznesowy.

Mniejsze ryzyko zatrudnienia niewłaściwych osób

Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że mówimy tutaj o sytuacji, w której za rekrutację IT w Warszawie odpowiada agencja mająca doświadczenie w pozyskiwaniu pracowników dla branży nowych technologii. Jeśli firma HR nigdy wcześniej nie obsługiwała przedsiębiorstwa z sektora IT, to raczej trudno oczekiwać od jej pracowników przygotowania merytorycznego.
Warto zatem rozejrzeć się za agencją HR, która specjalizuje się w rekrutacji IT, a przynajmniej ma w swoim portfolio przeprowadzenie tego procesu na rzecz firm z branży. W takim przypadku będzie można w 100% zdać się na jej profesjonalizm.
Firma rekrutacyjna na podstawie informacji przekazanych przez klienta przygotuje szczegółowy profil idealnego kandydata, który będzie służyć za wzór na etapie oceny podań oraz przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych. W ten sposób praktycznie eliminuje się ryzyko, że dojdzie do obsadzenia etatów osobami niespełniającymi oczekiwań pracodawcy w zakresie kompetencji czy cech charakterologicznych.

Możliwość pozyskania najwyższej klasy specjalistów

W szczególnie trudnym położeniu zawsze znajdują się pracodawcy, którzy na już potrzebują ekspertów mających rzadkie umiejętności, specjalizujących się w wąskiej dziedzinie, mających duże doświadczenie lub szykowanych do objęcia stanowiska managerskiego. Takich osób na rynku po prostu brakuje, nie wspominając już o ich wymaganiach finansowych, które potrafią być horrendalne – nawet jak na branżę IT.
Tutaj również przyda się wsparcie profesjonalnej agencji HR, która zaoferuje swojemu klientowi headhunting. Jest to strategia, która wręcz idealnie sprawdza się w branży IT. Headhunting to forma rekrutacji prowadzonej w sposób zakulisowy, nieoficjalny.
Zadaniem headhuntera jest dotarcie do potencjalnie najlepszych kandydatów, również tych, którzy aktualnie sami nie poszukują pracy. Następnie specjalista „bada grunt” i składa osobie spełniającej wymagania klienta propozycję zmiany miejsca zatrudnienia. Takie działanie często przynosi świetne efekty, umożliwiając pozyskanie bardzo wartościowych pracowników nawet w sytuacji, gdy pracodawca dysponuje ograniczonym budżetem płacowym.

Rekrutacja IT w Warszawie prowadzona przez agencję jest bardzo komfortowym rozwiązaniem

Przede wszystkim zdejmuje z barków pracodawcy wszystkie uciążliwe obowiązki związane z pozyskiwaniem pracowników. To oznacza dużą oszczędność czasu i nerwów, a także umożliwia skupienie się na swoim biznesie wiedząc, że proces obsadzania stanowisk jest w rękach specjalistów. Każdy, kto choć raz rekrutował pracowników do swojej firmy doskonale wie, jak bardzo jest to angażujące i stresujące. Można sobie tego łatwo oszczędzić nawiązując współpracę z odpowiednią agencją.
Rekrutację IT w Warszawie swoim klientom oferuje agencja Verita HR – najlepiej oceniana firma rekrutacyjna w stolicy, której usługi rekomenduje aż 97% klientów biznesowych oraz 90% zatrudnionych za jej pośrednictwem pracowników. Z aktualną ofertą Verita HR dla sektora nowych technologii, bankowości czy finansów można się zapoznać na stronie internetowej https://veritahr.com/warszawa/rekrutacja-it/.

Wesprzyj wolne media