Repolonizacja mediów. „Młodzi chłoną propagandę, nieprawdę, która kształtuje społeczeństwo”

Repolonizacja mediów. „Młodzi chłoną propagandę, nieprawdę, która kształtuje społeczeństwo”

Prezes Jarosław Kaczyński pojawił się wczoraj w Programie I Polskiego Radia. Przywódca PiS poruszył w nim szereg tematów, w tym tzw. repolonizację mediów. Punktem wyjścia do tego wywodu był fragment rozmowy o minionych wyborach. Kaczyński przekonywał, że to dziennikarze wypromowali Rafała Trzaskowskiego.

 

Do zastąpienia Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w roli kandydata Rafał Trzaskowski był dla sporej części Polaków anonimowy. To działało na jego korzyść, bo mógł mówić, że jest kimś innym, niż jest” – przekonywał słuchaczy Jedynki prezes Kaczyński. „Dzięki sile wspierających go mediów mógł tworzyć wrażenie, że jest osobą, która pogodzi Polaków. To jest właśnie siła mediów” – dodał lider PiS.

Nieprzyjazne względem rządu media, zdaniem Kaczyńskiego, odpowiadają też za odpływ najmłodszych wyborców od jego ugrupowania i prezydenta Andrzeja Dudy. „Młodzi chłoną propagandę, nieprawdę, która kształtuje społeczeństwo”. Rozmówca Jedynki zauważył też, że wroga propaganda sączona jest w muzyce.

 

Na zakończenie tego wątku Kaczyński zapowiedział szybkie przygotowanie ustawy o repolonizacji mediów, która, jego zdaniem, ma zapewnić to, że te nie będą powielały zagranicznej propagandy i manipulowały informacjami na niekorzyść rządu.

W radiowej rozmowie nie mogło też zabraknąć wątku rekonstrukcji rządu prawicy. Kaczyński przyznał, że dojdzie do niej jeszcze po wakacjach, ale nie przedstawił szczegółów – obiecał jedynie, iż premierem pozostanie Mateusz Morawiecki.

Z innych ważnych tematów wywiadu należy jeszcze wyróżnić atak na opozycję. Prezesowi nie odpowiada to, że ta odważyła się złożyć liczne protesty wyborcze. Oberwało się również samorządom, które w maju nie przekazały Poczcie Polskiej spisów wyborców. Kaczyński zapowiedział wyciągnięcie wobec nich konsekwencji.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krxysztof
Krxysztof
20 lipca 2020 08:08

Na jakiej częstotliwości nadaje Radio Wolna Europa?

Chermes
Chermes
20 lipca 2020 16:01
Reply to  Krxysztof

Rumuni i Bułgarzy już znowu mogą słuchać radia Wolna Europa w swoich językach. Węgrzy również będą mogli słuchać wiadomości nadawanych przez RWE po węgiersku. Podejrzewam, że i my, już niebawem, usłyszymy znane starszemu pokoleniu: – „bum, bum, bum – Tu Rozgłośnia Polska Radia Wolna Europa”.

Andrzej
Andrzej
21 lipca 2020 17:32
Reply to  Chermes

To trzymajmy kciuki za E. Musk’a i jego globalny, satelitarny internet…

Jantar
Jantar
20 lipca 2020 11:10

„Młodzi chłoną propagandę, nieprawdę, która kształtuje społeczeństwo”. Rozmówca Jedynki zauważył też, że wroga propaganda sączona jest w muzyce.”

Powrót urzędu cenzury? No to się doczekaliśmy odbierania kolejnej wolności. Po 30-u latach znów brak dostępu do kultury zachodniej. Cenzura muzyki już była – starsi pamiętają, że radio i telewizja grały tylko muzykę polską i zaprzyjaźnionych krajów z bloku socjalistycznego. Zachodniej muzyki ze świecą było szukać, a koncerty gwiazd musiały być zaakceptowane przez I sekretarza partii. Czeka nas również cenzura seriali, filmów, programów, etc., bo jak to mówił Rydzyk, „promują pedofilię, ideologię gender, odejście od kościoła”. A, i oczywiście pod cenzurę będzie też podlegać internet. Kaczyński doskonale wie, że młodzi słuchają muzyki w internecie i również w internecie i na platformach VOD oglądają filmy i seriale.

A jak to mówili pisowcy przy okazji przepisów ACTA2??? „My kategorycznie sprzeciwiamy się cenzurze internetu w jakiejkolwiek formie”. No tak, ale to było zanim się okazało, że na PiS głosują właściwie tylko emeryci i odpowiednio wychowani „w patriotyzmie i katolicyzmie” młodzi. Dlatego „w patriotyzmie i katolicyzmie” będą wychowywać już od września dzieci od żłobków i minister edukacji zakaże wszystkiego, co jest „obce kulturowo i religijnie”.

Witamy w Polsce katolicko-narodowej.

Zwinka
Zwinka
20 lipca 2020 11:44

No i zaczyna się zapowiadane zakopywanie rowów. Tylko najpierw trzeba do nich trochę zwłok powrzucać.

Jantar
Jantar
20 lipca 2020 12:07

Jeszcze taki cytat z tego wywiadu znaleziony w jednym z artykułów:

„- Jeśli ktoś uważa, że warto być Polakiem, to musi stać po stronie, która broni tradycyjnych wartości i chce przebudowywać naszą rzeczywistość, żeby była bardziej sprawiedliwa. Żeby to wszystko, co się wokół nas dzieje, było prowadzone w sposób sprawiedliwy i sprawny.”

Znów prezes mówi, kto zasługuje na miano prawdziwego Polaka. Już nie ogródkiem, ale wprost, że prawdziwy Polak popiera tylko PiS, Kościół, tradycję przez gigantyczne T, czyli innymi słowy społeczeństwo hierarchiczne i analfabetów, bo takie właśnie jest społeczeństwo kultywujące tradycje z dziada pradziada. I takim społeczeństwem łatwo jest rządzić, łatwo mu wszystko wmówić, jak choćby to, że „emerytury co miesiąc daje prezydent”.

Chermes
Chermes
20 lipca 2020 16:12
Reply to  Jantar

Nie dziw się, że Kaczelnik kładzie taki nacisk na „kultywowanie tradycji rodzinnych”. W końcu jego ojciec był PZPR-owskim aparatczykiem, zaś matka długoletnią pracownicą PRL-owskiej cenzury. Więc on, ich nieodrodny syn, owe wspaniałe wartości rodzinne kultywuje. 🙂

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
21 lipca 2020 21:16

Czyli wrócimy do czasów, gdy w radiu królowały Orkiestra Mandolinistów Edwarda Ciukszy i Kapela Feliksa Dzierżanowskiego?