Resort Szumowskiego i NFZ będą płacić laboratoriom zdecydowanie mniej (!) za robienie testów na obecność koronawirusa

Kolejny rekord zakażeń..

Zamiast 450 zł laboratoria będą otrzymywać jedynie 280 zł za każdy test na obecność koronawirusa. Taką decyzję podjął minister zdrowia Łukasz Szumowski, o czym informuje RMF FM.

 

Trudno uwierzyć w zapewnienia resortu zdrowia, że mimo obniżenia stawek liczba wykonywanych testów nie spadnie. Ministerstwo Zdrowia przekonuje, że zmieniła się sytuacja rynkowa. Ceny testów podobno zmalały, bo rynek się już nasycił! Resort Szumowskiego utrzymuje także, że niedługo mają się pojawić dużo tańsze polskie testy.

Internautów nie przekonały te „tłumaczenia”: – „I tym sposobem do 10 maja opanujemy pandemię! Genialne w prostocie, nie robić testów – nie będzie przypadków zakażeń koronawirusem”;

 

– „PiSowski sposób na wypłaszczanie zachorowań”; – „Dlaczego mnie to nie dziwi? Abstrahując od stanu finansów państwa, a więc i NFZ, pozostaje zasada – mniej testów to mniej zakażonych a Polska nadal przewodzi Europie!”.

Przypomnijmy, że Polska wciąż jest na szarym końcu, jeśli chodzi o liczbę wykonanych testów na obecność koronawirusa w przeliczeniu na milion mieszkańców. Nasz kraj jest dopiero na 23. miejscu wśród państw Unii Europejskiej.

bt

Źródło: RMF FM, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o