Resort Ziobry ukrywa dokumenty w sprawie afery hejterskiej z udziałem m.in. Piebiaka?

Opozycja żąda dokumentów dot. korespondencji Kaczyńskiego z resortem Ziobry w sprawie hejterki Emilii

– „Od tygodnia nie mogą wydrukować bardzo prostych dokumentów, o które prosimy. Kiedy ja słyszę przekaz od pana ministra, że to są tony dokumentów, które należy w odpowiedni sposób anonimizować ze względu na ustawę RODO, to chcę bardzo wyraźnie powiedzieć. Panie ministrze, pan kłamie. Prosimy o wykaz umów cywilnoprawnych, żeby sprawdzić, czy osoby zaangażowane w tę aferę pobierały wynagrodzenie z ministerstwa. Takie wydrukować można bardzo prosto jednym przyciskiem w komputerze” – powiedziała posłanka PO Joanna Augustynowska.

 

O obietnicach resortu Ziobry pisaliśmy w artykule „Ministerstwo Sprawiedliwości ujawni dokumenty w ramach kontroli poselskiej PO, ale… w przyszłym tygodniu”.

Posłowie PO chcą wydania im tych akt w trybie kontroli poselskiej. – „Domagamy się, aby Ministerstwo Sprawiedliwości udzieliło nam jak najszybciej informacji i udostępniło nam dokumenty, które dostarczyłyby jak najwięcej wiedzy o aferze Łukasza Piebiaka opinii publicznej” – powiedział Mariusz Witczak z PO. Posłowie opozycji chcą też się dowiedzieć, czy po ujawnieniu afery hejterskiej wszczęto wobec byłego już wiceministra Łukasza Piebiaka postępowanie dyscyplinarne.

 

Poseł Arkadiusz Myrcha powiedział, że połączenie stanowisk ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego prowadzi do upolitycznienia działań prokuratury.

Zadał więc kilka pytań o śledztwa, które toczą się dziwnym trybem: – „Gdzie są postepowania dotyczące wybudowania przez spółkę Srebrna dwóch wież w Warszawie? Gdzie jest postępowanie w sprawie rzekomej łapówki dla prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego? Gdzie są działania prokuratury związane z aferą KNF-u?”.

bt

Źródło: 300polityka.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Jabis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jabis
Jabis

Nie odpowiadają? To walnąć w GORSZEGO PREMIERA! Odpowiada za działalność tego resortu – czy nie?
I … nagłaśniać … nagłaśniać … nagłaśniać. Może przez szybsze fora niż to.