Restrykcje: w wielu miejscach maseczki będzie trzeba nosić na świeżym powietrzu

Andruszkiewicz i Niedzielski zapowiadają walkę z foliarzami. W tle obce służby

Minister Adam Niedzielski zwołał konferencję nt. koronawirusa, na której stwierdził, że ostatni wzrost liczby przypadków COVID-19 spowodowany jest powrotem ludzi do „normalności”. Jego zdaniem trend ten będzie się utrzymywał.

 

Minister zapowiadał zmianę „nastawienia” w walce z pandemicznym zagrożeniem: „Patrząc na ścieżkę rozwoju pandemii, będziemy zaostrzali (…) strefowo walkę z epidemią. W zależności od zachorowań (…) będziemy stosowali nowe narzędzia”.

I tak np. w „strefach zielonych” liczba osób na zgromadzeniach zostanie zmniejszona ze 150 do 100, w „żółtych” do 75, w czerwonych zaś do ledwie 50.

Dodatkowo w „strefach czerwonych” zdecydowano o zamykaniu lokali gastronomicznych do 22.00: „Wynika to z tego, że kończy się sezon letni, ogródki są likwidowane, a to one zapewniały większy poziom bezpieczeństwa”.

Wprowadzony zostanie również obowiązek  zasłaniania twarzy w strefach „czerwonych” i „żółtych”. To jednak nie koniec zmian, ponieważ dotkną one szpitali. Od tej pory zakażeni COVID-19 pacjenci będą kierowani do podstawowej opieki zdrowotnej, co ma związek z dużym obciążeniem szpitali zakaźnych.

 

Lekarz oceni, na ile przebieg choroby ma charakter ciężki lub lekki, analizując objawy. Jeśli objawów nie będzie, lekarz może nakazać izolację domową” – tłumaczy to Wirtualna Polska. Takie rozwiązanie jest częściową odpowiedzią na sugestie ze strony specjalistów, w tym lekarzy-zakaźników.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Dziś odnotowano 1 326 nowych zakażeń COVID-19. Na COVID zmarło 19 osób. Ministerstwo podało też, że „z powodu współistnienia COVID” zmarło 30 innych ludzi.

/nt/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
29 września 2020 20:47

Traktują społeczeństwo jak idiotów i niestety mają rację.

Alma
Alma
29 września 2020 21:01

Jeśli nie zmienią ustawy, to takie zakazy mogą sobie wsadzić… wiadomo gdzie. Tyle że głupie ludzie będą chodzić w tych maskach pomimo iż nie ma obowiązku.

Krzysztof
Krzysztof
3 października 2020 09:46
Reply to  Alma

Nie ma znaczenia czy zmienią ustawę… na chwilę obecną nie wprowadzono stanu wyjątkowego i wszystkie Komunistyczne….oj róć… PiSowskie ustawy są nielegalne gdyż łamią Konstytucję a ta jest prawem nadrzędnymi niezbywalnym

Magda
Magda
30 września 2020 00:32

Nie wierze. Naprawdę Panie ustawiony kolejny ministrze i cała ustawiona elyta wierzycie w to, ze się nie zbuntujemy przy kolejnych zaplanowanych w planach awaryjnych „restrykcjach”???? Próbujcie, niepowodzenia zycze, a my, którzy mają dosc Waszych kłamstw i prób zrobienia z nas niewolników odezwiemy się w odpowiednim momencie i szczęki Wam opadną. Przy okazji rozliczymy Was za wszystkie choroby i zgony, które w czasie „ciężkiej pandemii” skończyły się kalectwem lub zgonami i uwierzcie, nie na Covida, a na wiele chorób innych, przynoszących o wiele większe straty w ludziach. Zostaniecie rozliczeni za te największe w dziejach oszustwo. Nawet nie chce mi się Was umoralniac, bo jaki sens, skoro jesteście „pscynkami” , które sprzedały się wiadomo gdzie. Módlcie się, aby Bóg Wam wybaczył…