Reżyser Andrzej Saramonowicz: „Nie jesteśmy w kinie. Jesteśmy w d…e”

Znany polski reżyser był molestowany przez księdza

„Iluzje dobre są w kinie, ale my nie jesteśmy w kinie. Jesteśmy w d..ie. I nie chcąc się sprzymierzyć przeciwko Wielkiemu Destruktorowi Polski jakim jest Prawo i Sprawiedliwość, siłą rzeczy zaczynamy się w tej dupie urządzać. Rzecz jasna na warunkach PiS-u – co do tego też nie miejcie żadnych złudzeń” – napisał na swoim Facebookowym profilu reżyser Andrzej Saramonowicz. Sympatykiem rządzących obecnie Polską nigdy nie był, ale teraz do bólu dał upust swojej dezaprobacie dla działań Prawa i Sprawiedliwości, nawołując do budowy szerokofrontowej koalicji przeciwko tej partii. Sytuację w jakiej dziś się znajdujemy opisał w plastyczny sposób na przykładzie podpalonego domu. Saramonowicz pyta czy wszyscy mamy spłonąć? Podkreśla, że wszyscy równo jesteśmy zagrożeni, niezależnie od tego, w co wierzymy.

Wszystkim, którzy mówią, że nie ma sensu budować koalicyjnego "anty-Pisu", i którzy zapluwają się, że "nie widzą w tym…

Opublikowany przez Andrzej Saramonowicz Czwartek, 9 sierpnia 2018

W prostych słowach uzasadnia sens tworzenia koalicji przeciwko formacji Jarosława Kaczyńskiego podkreślając, że wszyscy Polacy znajdują się w sytuacji mieszkańców domu, który płonie. Przestrzega, że choć niektórzy wierzą, iż ogień oszczędzi ich mieszkanie, to żywioł nie będzie brał pod uwagę nadziei, ani złudzeń, lecz po prostu będzie trawił dalej wspólny dom.

Reżyser przekonuje, że dom właściwie już płonie, ale jego ugaszenie możliwe jest tylko dzięki podjęciu wspólnego wysiłku w tym celu. Jak twierdzi, PiS podjął decyzję o stworzeniu systemu autorytarnego, a za członkami tej partii kroczą „brunatni”. Pooddzielanych od siebie „nas” – jak określa to Saramonowicz – prędzej czy później „pisowcy rozjadą”. Dodaje: „Bo oni naprawdę chcą stworzyć system autorytarny. Już się na to zdecydowali. Już to robią” – alarmuje. „Nawet jeśli w to nie wierzysz, oni to robią, a twoja niewiara tylko im pomaga” – dodaje. I przekonuje, że „oni chcą, byś jak najdłużej myślał, że chcą cywilizowanego świata. Ale nie chcą. Chcą świata wyłącznie na swoich warunkach, w którym każda odmienność zostanie uznana za zbrodnię i będzie tępiona” – podsumowuje.

Dlatego, w dramatycznym tonie, Andrzej Saramanowicz nawołuje do połączenia wszystkich sił przeciwko PiS. Inna postawa zdaniem reżysera będzie przypominała jedynie  moszczenie się w miejscu, które do końca komfortowym nie jest. Niestety – na warunkach Prawa i Sprawiedliwości – podkreśla autor wpisu.

/jp/

Źródło: Facebook

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
9 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
ZwinkaDocentTesiaZdzichJerzy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zgredzinka
Zgredzinka

Ciekawe do ilu tępych głów polityków opozycji ten wstrząsający apel dotrze? Zacietrzewieni we wzajemnym kopaniu się po kostkach, tracą z oczu horyzont. Już dawno PO powinno było przekształcić się w jakąś szeroką koalicję partii opazycyjnych i pod nowym szyldem zagospodarować elektorat wszystkich koalicjantów, na zasadzie … dla każdego coś dobrego. A tak, to ci wyborcy co mieli uraz do PO i nie byli zachwyceni PiS … zostaną podczas wyborów w domach i będą biernie godzili się na dalsze dewastowanie ich życia. Ten duopol partyjny bardzo pasuje nowej władzy, bo przy pomocy propagandy jest jej łatwo dyskredytować przeciwnika i wybielać własne… Czytaj więcej »

Jerzy
Jerzy

Dlaczego uważa Pani, że jesteśmy narodem straceńców? Naród polski obudził się na wiosnę i jesienią 2015 roku i dzięki temu od władzy zostali odsunięci ci, dla których nie liczył się potencjał państwa polskiego i dobrobyt jego obywateli, a tylko tworzenie układu zamkniętego i zabetonowanie jego struktur., zwłaszcza w sądownictwie, które wyrosło nie na trzecią, ale na pierwszą i absolutnie niezależną od narodu władzę w „tenkraju”. Ci Polacy, którzy głosowali na Prawo i Sprawiedliwość, mogą słusznie cieszyć się obecnymi sukcesami Polski i wspierać rząd w walce o dalszą demokratyzację naszej Ojczyzny. Saramonowicz to furiat, ale w jednym ma rację – aby… Czytaj więcej »

Zdzich
Zdzich

Czy możemy godzić się dalszą destrukcję Naszej Polski ..
Zachęcam do zapoznania się z Konstytucją i przestrzegania podstawowych zasad współżycia społecznego..

Jerzy
Jerzy

Nie mam nic przeciwko całkowitemu rozmontowaniu tej „Naszej Polski”, a właściwie „tenkraju” Cybów, Kijowskich, Kasprzaków, Sawickich, Tuleyów i wszystkich tych zbrodniarzy, łapowników i przekręciarzy, którzy są emanacją III RP. A co do konstytucji – czy myślisz, że Piłsudski walczył o Polskę zgodnie z konstytucjami trzech zaborców? Oni w „obronie konstytucji” rzucali do walki swoje wojska, trochę mocniejsze niż te śmieszne demonstracyjki totalnej opozycji. Przychodzą czasy, w których trzeba dostosować konstytucję do DEMOKRATYCZNYCH zasad współżycia społecznego. Naród wybiera władzę ustawodawczą, najważniejszą spośród trzech Monteskiuszowskich władz państwa i to jest zapisane w Konstytucji. Władza ustawodawcza wybiera władzę wykonawczą. A kto wybiera władzę… Czytaj więcej »

Zgredzinka
Zgredzinka

A najlepiej znieść trójpodział władzy, jako przeżytek burżuazyjny, tak jak uczyniono to w Konstytucji z 1952 roku i prawnie usankcjonować dyktaturę ciemniaków. I tego właśnie boi się cała światła część społeczeństwa, szczególnie ta, która dobrotliwości tamtej władzy doświadczyła na własnej skórze. O tym jak ta „demokratyczna” sprawiedliwość będzie wyglądała w praktyce, można już dzisiaj wnioskować po sposobie ścigania tych co machają różami i na pomnikach wieszają koszulmi z napisem Konstytucja, a tych co maszerują w faszystowskim anturażu po ulicach polskich miast i drą ryja o Polsce dla Polaków, tak jakby ich ktoś z tego kraju wypędzał. Dla mnie nie ma… Czytaj więcej »

Zwinka
Zwinka

Jasne. Rządzić może nawet kucharka ( za Włodzimierzem Iljiczem Leninem, którego tak ukochał Jarosław Kaczyński ). I kiedy się patrzy na prawą stronę sejmu, to jesteśmy już blisko tego „ideału”. Co prawda, na razie jedni mieszają w kotle, a drudzy żrą, ale z czasem Król Ubu zrobi z tego jedno wielkie grówno…Smacznego życzę.

Zgredzinka
Zgredzinka

Obyś te słowa gościu wypowiedział w złą dla pisdzielców godzinę !!!!

Zgredzinka
Zgredzinka

A tak w ogóle, to naród nie obudził się, a został przekupiony.
Pazerność jest u nas silniejsza od zdrowego rozsądku, a nawet instynktu samozachowawczego,

Tesia
Tesia

A ja codziennie wyobrażam sobie ,że państwa pis już nie ma, że nareszcie jest normalnie. Ale niestety samo nic do nas nie przyjdzie musimy zebrać siły i wielka wiara przegonić tę pisowska sektę i pilnować aby ta zaraza nigdy już nie powróciła.

Docent
Docent

Tesia, a jak Prawo i Sprawiedliwość przegoni ciebie, to co? Nie po to glosowałem na PiS, żeby jakaś Tesia mnie przeganiała.PiS- 41,8 proc.

PO- 25,9 proc

Zwinka
Zwinka

Docent, nie teoretyzuj.