Rodzice dzieci LGBT apelują do Kaczyńskiego, aby nie „budował chwilowego sukcesu politycznego” ich kosztem

Rodzice dzieci LGBT apelują do Kaczyńskiego, aby nie „budował chwilowego sukcesu politycznego" ich kosztem

Reagując na głośne już wystąpienie Kaczyńskiego i atak na środowiska LGBT podczas niedawnej konwencji PiS, rodzice dzieci LGBT napisali do prezesa list, który opublikowany został na profilu Stowarzyszenia „My, Rodzice”, na Facebooku.

Wyrażają w nim swoją niezgodę na stawianie tych dzieci w roli wroga publicznego. „Nasze dzieci też są Polakami”- piszą autorzy. Przypominają, że wszystkie prawa, wynikające z zapisów konstytucyjnych, mówiące o równości, są również ich prawami. „Godność i szacunek przynależne są każdemu obywatelowi, przynależą też członkom naszych rodzin” – przypominają liderowi Prawa i Sprawiedliwości.

Autorzy pisma podkreślają, że przodkowie tych dzieci też walczyli o wolną ojczyznę. „Nasze dzieci są, tak samo jak my, obywatelami Polski, są mniejszością w społeczeństwie. Są sensem i największą wartością naszego życia” – piszą bliscy osób LGBT.

„Od najmłodszych lat uczymy dzieci empatii, szacunku dla innych, współpracy na rzecz społeczności. Narracja wrogości i niechęci w stosunku do osób LGBT wytrąca nam wszystkie argumenty wychowawcze, obnaża hipokryzję społeczeństwa i państwa, legitymizuje niesprawiedliwość i przemoc” – dodają.

Rodzice apelują do prezesa PiS, aby nie „budował chwilowego sukcesu politycznego” kosztem bezpieczeństwa ich dzieci. Podkreślają, że „to są żywi ludzie”, a ich prawa obywatelskie nie są „zachodnim nowinkarstwem”.

Zdaniem rodziców, budowanie atmosfery niechęci i nienawiści do osób LGBT jest szkodliwe. Apelują, aby nie wykluczać ich dzieci, nie spychać ich „na margines życia społecznego, odbierając im prawa i godność, podważając tym naszą pracę i wysiłki wychowawcze”. Obawiają się, że może to w przyszłości spowodować ich ucieczkę za granicę, bo „ojczyzna jest dla nich krajem nieprzyjaznym”.

/p/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
kpt. ArianatorantyuzurpatorBartMaciek123454321ewa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ewa
ewa

Oglądajcie dzisiaj Czarne na białym w TVN24, zobaczycie jak PiS traktuje dzieci, widziała zwiastun i za głowe sie chwytałam, to jest po prostu nie możliwe

Maciek123454321
Maciek123454321

Pieprzone homofoby. Jak z takimi rozmawiać? Nie da się przecież.

ewa
ewa

Plac zamkowy świecił pustkami, widziałam, Godek

Bart
Bart

Sądzę, że Kaczyński dla włady gotów jest na wszystko, więc ze szczucia na LGBT na pewno nie zrezygnuje, bo jego elektorat to lubi. Pis nie jest partią, która stoi na czele państwa i wyznacza jakieś mądre strategie. Pis jest od tego, żeby spełniać najgłupsze i najpodlejsze pomysły swojego elektoratu.

antyuzurpator
antyuzurpator

Tak właściwie to pis sam kreuje te „pomysły elektoratu” – wymyśla takie akcje, takich wrogów, takie tematy, za którymi bezkrytycznie pójdą ich moherowi wyborcy. Choćby były zupełnie bezsensowne, szkodliwe i rujnujące kraj – wszystko dla słupków, głosów i utrzymania władzy. Jak np. ten z „rewitalizacją PKS” – to nie jest tak, że ludzie nie mają jak dojeżdżać, bo „przez osiem ostatnich lat Tusk zlikwidował PKS”, Po prostu wobec możliwości zakupu tanich aut z zachodu i w ogóle spadku cen na „technikę” w porównaniu z latami np. ’70, niemal każdego było stać na własne cztery kółka. Nic więc dziwnego, że z… Czytaj więcej »

kpt. Arianator
kpt. Arianator

Według mnie ten cały wrzask wokół karty LGBT to kolejna zasłona dymna, tak jak z aborcją. Może władze chcą ukryć jakieś mało fajne decyzje, których skutki będziemy odczuwać przez następne 20 lat. Szkoda, że opozycja tak łatwo dała się wkręcić w tę awanturę zamiast uważnie patrzeć władzy na ręce.