Rodzina ułaskawionego przez prezydenta Dudę pedofila pozwała „Fakt”. Krewni przestępcy chcą wyciągnąć od gazety milion zł

Rodzina ułaskawionego przez prezydenta Dudę pedofila pozwała „Fakt”. Krewni przestępcy chcą wyciągnąć od tego czasopisma milion zł

Rodzinę pedofila reprezentuje adwokat Krzysztof Wąsowski ze skrajnego Ordo Iuris. Organizacja ta głosi fundamentalistycznie katolickie poglądy i jest powiązana z PiS.  Mecenas ogłosił, że pozew przeciwko „Faktowi” złożył już dzisiaj.

 

Członek Ordo Iuris twierdzi, że rodzina pedofila została zaszczuta przez redaktorów. Dodaje też, że zgwałcona córka i jej matka doznały z ich strony „krzywdy”.

Sytuacja zaskakuje, ponieważ „Fakt” nie podał żadnych danych, które umożliwiłyby zidentyfikowanie członków rodziny seksualnego przestępcy.

Dotarcie do pedofila i jego krewnych umożliwia za to rządowy rejestr pedofilów. Rejestr ten został przygotowany z inicjatywy Ministerstwa Sprawiedliwości. Zwyrodnialec, który skrzywdził własne dziecko, do tej pory się w nim znajduje.

 

Przywołany Wąsowski od lat związany jest z klerem katolickim – przyjaźni się m.in. z abp. Sławojem Głódziem i reprezentuje Kościół w sprawach procesowych. Prawicowy mecenas bronił też w przeszłości kibola Legii Warszawa „Starucha”.

Samo Ordo Iuris od miesięcy budzi kontrowersje i jest krytykowane przez media. Jego eksperci byli wykorzystywani do stworzenia przepisów do walki z przemocą. Kontrowersje wzbudził zapis tegoż projektu, który mówił, że sprawcą przemocy domowej nie jest ten, kto dopuścił się jej jednorazowo.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
jack DunsterJantarMirandaChermes Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Chermes
Chermes

No to robią „dobrą robotę” pedofilowi, bo w procesie, który oczywiście będzie rozgłośniony przez media, upublicznione, na całą Polskę, zostanie jego nazwisko i miejsce zamieszkania, jak również imiona i nazwiska jego krewnych. Bo przecież będzie można znaleźć na wokandzie sprawę, przykładowo, – „Janusz i Grażyna Kowalscy przeciw tygodnikowi Fakt” .

Miranda
Miranda

powinni pozwać resort Ziobry za brak pomocy z Funduszu MS/ Pomoc ofiarom przestępstw/ , a nie Fakt za podanie prawdy. Być może zostali podpuszczeni przez Pierwszego `Szeryfa RP , a ten może liczy , że z odszkodowania zrzucą się na jego partyjkę. Pamietajmy o słynnej frazie „Idźcie za pieniędzmi”./ i tu nie mam na myśli poszkodowanych/.

Jantar
Jantar

„Prawicowy mecenas bronił też w przeszłości kibola Legii Warszawa „Starucha”.” – To ten sam „Staruch”, za którego kaucję kilkakrotnie wpłacała Beata Szydło za czasów rządów PO. I z którym później, jako premier polskiego rządu spotykała się wraz z A. Macierewiczem. Ciekawy zbieg okoliczności… Powtórzę to, co napisałam na innym forum. Sprawa ułaskawienia nigdy nie miała wyjść na światło dzienne. Założę się, że pedofil jest powiązany z kościołem i z PiS. Ewentualnie będąc w więzieniu mógł wejść w posiadanie jakichś informacji na temat jakiegoś pisowca i po wyjściu na wolność po prostu go szantażuje ujawnieniem. Ale druga opcja jest jednak mniej… Czytaj więcej »

jack Dunster
jack Dunster

So since pro-Catholic lawyers are suing Fakt on behalf of a pedophile who raped his own daughter, does this mean both PIS and the Catholic church defend pedophilia?