Rok bezwzględnego więzienia dla sprawcy pobicia dziennikarza i wykładowcy za to, że oburzyły go homofobiczne hasła

Dziennikarz i wykładowca pobity we Wrocławiu - wyraził głośno oburzenie, widząc homofobiczne hasła

Sąd Okręgowy we Wrocławiu skazał Macieja K. na rok bezwzględnego więzienia za pobicie Przemysława Witkowskiego. Pisaliśmy o sprawie w artykule „Dziennikarz i wykładowca pobity we Wrocławiu – wyraził głośno oburzenie, widząc homofobiczne hasła”.

 

Sąd uznał oskarżonego winnym pobicia Witkowskiego i stosowania gróźb pozbawienia życia z powodu przynależności politycznej. Zasądził też 5 tys. zł nawiązki dla poszkodowanego.

Maciej K. nie przyznał się do pobicia, a nawet stwierdził, że była to bójka, którą zaczął Witkowski. – „Obrona sugerowała, że to była bójka czy coś na kształt pojedynku. W polskim prawie nie ma takiego pojęcia. Przestępstwo popełnia ta osoba, która spowodowała obrażenia ciała u drugiej osoby” – powiedział sędzia Tomasz Krawczyk w uzasadnieniu wyroku.

 

Dodał, że sąd nie ma wątpliwości, że motywacją sprawcy była przynależność polityczna Witkowskiego rozumiana szerzej jako światopogląd. – „W ocenie sądu takie zachowanie zasługuje na potępienie” – stwierdził sędzia Krawczyk.

Przemysław Witkowski przed sądem stwierdził, że Maciej K. należy do skrajnie prawicowej grupy. – „To nie jest wiedza, którą można wykorzystać w sądzie i to udowodnić, bo ludzie się boją przyjść do sądu i zeznawać. Ale pokazywano mi film, na którym oskarżony robił graffiti z krzyżem celtyckim” – powiedział Witkowski.

Wyrok nie jest prawomocny. Maciej K. na pytanie dziennikarzy o to, czy zgadza się z wyrokiem odpowiedział tylko „nie”. Jego obrońca nie chciał rozmawiać z mediami.

bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
ChermesJantarBartHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Może rok to za mało ale najważniejsze że idzie do paki a nie jakieś zawiasy czy prace społeczne.

Bart
Bart

Ponure jest to, że za skatowanie człowieka taki wyrok (albo wyższy) nie jest standardem.

Jantar
Jantar

Ziobro zapewne złoży do sądu kasację, bo przecież „obrońca religii i polskości to prawdziwy patriota i on tylko się bronił przed atakiem”.

Chermes
Chermes

Cała nadzieja w Dudusiu (czy jak mu tam?) że prawdziwego Polaka – patriotę i katolika ułaskawi..