Rok szkolny ma się rozpocząć 1 września. Czy tak się stanie?

Zmiany w podręcznikach do historii i WOS-u

Kilka tygodni temu wszystko miało być jasne. Odpowiedni minister oznajmił, że dzieci po wakacjach wrócą do szkoły w wymiarze „fizycznym”. Kilka tygodni temu to był czas przed wyborami. Teraz, kiedy głosy podliczone, okazuje się, że wzrasta liczba dziennych zakażeń koronawirusem. Jak więc będzie z powrotem dzieci do szkół?

 

Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia w PR3 stwierdził: „Wszystko będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej pod koniec sierpnia. Czy dzieci wrócą do szkół, myślę, że będzie podjęta decyzja na tydzień, dwa przed rozpoczęciem roku szkolnego”. Podobnie sytuacja ma wyglądać  w przypadku studentów z tym, że datą graniczną będzie tu oczywiście październik – czytamy na wp.pl

Wracając do ministra Kraski: „Trudno mi w tej chwili powiedzieć, czy młodzież wróci do szkół. Chciałbym, żeby tak się stało, ale czy tak będzie, zobaczymy”. Jak mantra wraca pojęcie „drugiej fali pandemii”: „Jesienią zachorowań na pewno nam przybędzie, pojawi się także epidemia grypy”– dodał wiceminister zdrowia.

 

„W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 584 nowych zakażeniach. Sobotnia dzienna liczba potwierdzonych przypadków COVID-19 była najwyższą od 8 czerwca, kiedy stwierdzono 599 przypadków” – donosi portal wp.pl

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Michał Dworczyk szef Kancelarii Premiera RM,  przyznał w mediach, że mamy do czynienia z powiększającą się liczbą zachorowań, jednak: „To za krótki czas, żeby prognozować, w którym kierunku ta dynamika będzie szła”. Potwierdził także, że obowiązuje plan by  1 września wznowić rok szkolny. Bliski współpracownik Morawieckiego przypomniał, że w okresie pandemii wszelkie plany mogą ulegać bardzo dynamicznym zmianom.

Jedno jest pewne: w tej chwili niczego na 100% nie możemy być pewni.

 

/as/

Źródło:wp.pl  

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments