Rolnicy grożą rządowi. „Do ministerstwa pójdziemy z obornikiem i gnojem”

  Rolnicy grożą rządowi. „Do ministerstwa pójdziemy z obornikiem i gnojem”

Szef związku zawodowego rolników AgroUnia Michał Kołodziejczyk zorganizował konferencję, na której przedstawił szereg postulatów środowisk rolniczych.

Zażądał, aby to rząd ponosił odpowiedzialność za własne błędy, ograniczył przewagę „kilku” przedsiębiorstw na rynku oraz zadbał o prowadzenie zdrowej konkurencji, wprowadził odgórny zakaz likwidowania gałęzi gospodarki przynoszących zysk, zadbał o to, by polscy rolnicy nie byli dyskryminowani w innych krajach, oraz o to, żeby polska żywność była traktowana w sklepach priorytetowo.

 

Oprócz tego, zażądał, aby rząd dokonał „skupu interwencyjnego” produktów, takich jak m.in. wieprzowina oraz drób od producentów zmagających się z problemami. Kłopoty te, zdaniem Kołodziejczyka i AgroUnii, związane są z tym, że państwo polskie nie radzi sobie z koronawirusem, ASF oraz ptasią grypą.

Dzisiejsza konferencja, co ciekawe, odbyła się pod Kancelarią Premiera RP, a nie pod Ministerstwem Rolnictwem. Lider AgroUnii wyraźnie podkreślił, że chce przedstawić postulaty ruchu bezpośrednio samemu Mateuszowi Morawieckiemu. Minister rolnictwa nie budzi bowiem zaufania środowisk wiejskich.

 

„Nie idziemy dzisiaj przed Ministerstwo Rolnictwa. Do Ministerstwa Rolnictwa pójdziemy jedynie z obornikiem i z gnojem, który tam wniesiemy, by pokazać, co myślimy o działaniach ministra Pudy. To nie jest nasz minister, to nie jest minister polskich rolników, to jest bolszewicki minister, który nie pokazuje się, nie rozmawia i tworzy tylko i wyłącznie jakąś wizję polityki, której nawet nie chce przedstawić” – zapowiedział pewien siebie lider związku zawodowego.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Na zakończenie, Kołodziejczyk oznajmił, że czeka teraz na ruch Morawieckiego. Chce, by ten wyraził gotowość do rozmów z rolnikami, bo, w przeciwnym razie, już za kilka dni rozpoczną oni zintensyfikowane działania strajkowe przeciwko rządowi.

/nt/

Źródło: wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nihil
Nihil
30 listopada 2020 20:51

A wystarczyło inaczej głosować i gnój rozrzucałbyś po swoim polu

Marek
Marek
30 listopada 2020 21:03

Ciekawe czy ich też milicja będzie traktować gazem, pałkami teleskopowymi i czy o nich też pis będzie mówił jakby co najmniej posterunek spalili. Jakoś wątpię.

Maciek123454321
Maciek123454321
30 listopada 2020 23:34

Kołodziejczyk może nie jest ani Witosem, ani Mikołajczykiem, ani Lepperem, ani Kosiniakiem. Za to kilka kos na sztorc jest w stanie postawić.

smętek
smętek
1 grudnia 2020 11:37

Im nie przychodzi do głów tworzyć duże, polskie spółdzielnie producenckie, które miałyby własne sklepy i centra handlowe. Toż w niezbyt odległych czasach mieliśmy w Polsce GSy, ale gniewna wieś chce socjalizmu. Niech rząd skupi co wieś wyprodukuje, po cenach godziwych dla producentów, a później niech zajmie się sprzedażą. Mnie konsumenta nie interesuje kraj pochodzenia owoców ,i warzyw. Chcę żeby były zdrowe i smaczne.
Domyślam się, że mój post nie wspierający protestów z gnojowicą moderator wytnie, ale co mi tam. Napisałem jak to widzę.

Ryszard
Ryszard
1 grudnia 2020 12:52

„… pójdziemy z obornikiem i z gnojem”. A lider AgroUnii mógłby wyjaśnić, jaka jest różnica między obornikiem a gnojem?

Marek
Marek
1 grudnia 2020 17:03
Reply to  Ryszard

Może w tym wypadku „gnojem” było od gnoja (określenie człowieka) a nie od gnoju. Może wraz z obornikiem zamierzają wziąć jakiegoś gnoja ze sobą by tłumaczył w rozmowie między nimi a gnojami z pisu. Takie luźne dywagacje pół serio :).